Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne legyek öngyilkos, ha...

Hogy ne legyek öngyilkos, ha egy ember kivételével mindenki undorítóan bánik velem?

Figyelt kérdés

2008 novembere óta vannak hangulatingadozásaim. Ez tény. Gondolhatnánk arra is, hogy borderline vagy bipoláris zavarom van, gondoltam is, terveztem pszichológushoz menni vele. Most azonban úgy gondolom, hogy nem ez a baj, mert amikor normálisak velem az emberek, akkor valahogy én is képes vagyok normális lenni. Ha rendben mennek a dolgaim, nyilván nem akarom megölni magam.

Azonban rájöttem, hogy az a probléma, hogy mindenki egy utolsó, büdös tahó par**szt módjára viselkedik velem... Erre egyszerűen nincs jobb kifejezés. A barátom a kivétel, ő az egyetlen, aki megbeszéli velem a dolgokat, és igyekszik mindent úgy alakítani, hogy mindketten boldogok legyünk.

Elsőtől 8. osztályig folyamatosan megaláztak, és már a rajzos oldalamra is jött olyan, mindennek elhordó üzenet, hogy hihetetlen. Mostanában a buszon szóltak be... A vénasszonyok egyébként sportot űznek abból, hogy keresztbe tegyenek meg teóriákat gyártsanak, de nem ritka, hogy a tinik sem bírnak csendben maradni (főleg egy bizonyos etnikumból.)

22 éves leszek, és a "csodálatos" anyám nem akarja megengedni, hogy legalább a szülinapomon itt aludjon a barátom, akivel már 2 éve együtt vagyunk... Mindezt úgy, hogy a barátom igyekszik is segíteni neki, a kedvében járni, udvarias vele, de ő egyszerűen hajthatatlan... De mielőtt átjön a barátom délutánra, akkor is felemeli a hangját, passzív agresszív viselkedést folytat, csak hogy letargiába essek, és még véletlenül se tudjuk örülni életem egyetlen jó pontjának se. Vagy az lehet, hogy féltékeny rá, vagy pedig az, hogy ugye a barátom eléggé hasonlít az apjára (külsőre!!! belsőre egyáltalán nem), akivel annak idején egy suliba jártak, és utálta.

Egyszerűen nincs a barátomon egy olyan ember, aki azt adná vissza, amit én adok. Igyekszem mindenkivel kedves és barátságos lenni, de ők még jobban értékelnek egy másik bunkót.


Mit csináljak? Ezen nem hiszem, hogy akármilyen segélyvonal vagy pszichológus segíthetne...



2017. szept. 24. 23:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
24%
Gondolj arra, hogy öngyilkosság után a pokolban sokjal rosszabb lesz, mint most.
2017. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1 Azt elfelejtettem mondani, hogy én ilyen dolgokban nem hiszem. Szerintem sem Pokol, sem pedig Mennyország nem létezik.

Tiszteletben tartom, ha te ezekben hiszel, de az én kérdésem alatt hanyagoljuk az ilyen válaszokat...

2017. szept. 24. 23:22
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy már más emberek miatt legyél öngyilkos! Ne hagyd, hogy eddig kergessenek! Igenis állj ki magadért, szard le őket, ne hagyd, hogy ekkora befolyással legyenek rád!

Költözz el anyádtól, ha ennyire zavar, lépj túl a régi sérelmeken (ezen segíthet pszichológus), keress normális embereket, ha vágysz társaságra.

De tényleg semmiképp ne öld meg magadat mások miatt! Inkább őket öld meg :PP

2017. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Szia :) Nagyon szépen kérlek ne tedd, ez nem megoldás! A probléma annyi lehet, hogy unintelligens emberek vesznek körül. Akik rossz hatással vannak rád, azokkal szakítsd meg a kapcsolatot. A nyanyák mindenkinek beszólnak az ne zavarjon, néhányan irigykednek arra aki meg fiatal és előtte az élet :D egyébként azt megkérdezthetem, hogy mit tanulsz vagy mivel foglalkozol jelenleg? Ha gondolod írj privátban, hátha tudok segíteni :)
2017. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

"Ezen nem hiszem, hogy akármilyen segélyvonal vagy pszichológus segíthetne..."


Mert a gyakori kérdesek segíteni fog, persze....


Kerj segitseget a 116-123 telefonszamon, vagy fordulj orvoshoz....

2017. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Az oregasszonyokat egy fulessel, meg zenevel ki tudod vedeni. Es ne is nezz rajuk!

Anyukaddal meg max ugy javithatsz ezen ha elkoltozol. Mast nem nagyon lehet, sajnos :/

Ha masokat nem tudsz megvaltoztatni, valtoztasd meg a hozzaallasod :) nem veszed/tartod fenn a kapcsolatot azokkal aki bunkok/tahok veled. Vagy megmondod nekik, ha te velem kommunikalni akarsz akkor valtoztasd meg a viselkedesed mert nem fogsz felolem hallani

2017. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek... Csak az a baj, hogy akárhány új embert megismerek, szinte mind ugyanez a kategória. Kivéve a barátom, ő teljesen más. :)
2017. szept. 24. 23:29
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Isten ments, hogy megöld magad! Írj nekem privit nyugodtan bármikor, ha tanácsra van szükséged vagy, ha kiszeretnéd beszélni magadból a problémákat. Hidd el én is megéltem már sok mindent pedig 1 évvel fiatalabb is vagyok nálad.

21/lány

2017. szept. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem azért születtél, hogy úgy végezd. Örülj annak, hogy a barátodtól visszakapod azt, amit adsz neki!

Változnak a dolgok, ezek a negatívumok is meg fognak változni.

2017. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
#1 bigott idióta,pokol nem létezik.
2017. szept. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!