Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bántanak az öngyűlölet...

Miért bántanak az öngyűlölet miatt?

Figyelt kérdés
Utálom hangoztatni bárkinek is. Egyszerűen csak bezárkózok a szobámba, és neten keresztül nézegetem a világot. Aztán jön az, hogy a netes haverok találkozni akarnak, a régi barátok hívnának ide-oda, szüleim pedig nem akarják, hogy egyedül legyek folyamatosan, bezárkózva a sötét szobámba. Magántanuló vagyok, még nem dolgozok, így az egész napot egyedül töltöm otthon, és már az is szorongást okoz, ha ki kell mennem a postáshoz. Ez ellen semmit nem tudok tenni, mert nincs akaraterőm. Amikor egyedül vagyok, akkor érzem jól magam, biztonságban. Kapcsolok zenét, vidám vagyok, tanulgatok, a kutyámhoz beszélek, ha mondanivalóm van, vagy dalszöveget írok. Nekem jó így. De dől a világ, mihelyst emberek közé kerülök. Ezt mindenkinek igyekszem finonan elmondani, megértettni velük, hogy azzal tesznek jót, azzal segítenek, ha egyedül hagynak. Erre jönnek a támadások, illetnek mindenféle jelzővel, szüleim pedig erőszakoskodnak is. Miért olyan nehéz megérteni, hogy gyűlölöm magamat, de félek az öngyilkosságtól? Csak egyedül akarok lenni, de hiába mondom el százhúszezerszer, ez egy ördögi kör. Mit tegyek, hogy elfogják a döntésemet, miszerint így akarok élni? Elég nyomorultnak hangzik, de inkább, minthogy eldobjam a jövő lehetőségét, már ha van.

2017. szept. 28. 00:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Az egyik kulcsszót elírtam, az 'antiszociális' akart lenni, elnézést.
2017. szept. 28. 00:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert ez nem normális azért. Nekem is volt ilyen időszakom. Gyakran még most is jó lenne csak a szobámban lenni.. De mi értelme? Lemaradok mindenről. A 4 fal közötti élet nem élet. Elhiszem, hogy sz@r kimozdulni meg ilyenek.. De ez később durván visszasülhet. Ahogy írtad: "már az is szorongást okoz, ha ki kell mennem a postáshoz" a végén már minden szorongást fog okozni. Még az is, hogy elhagyd az ágyat.
2017. szept. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg skizoid vagy (nem skizofrén) én is hasonlóan élek, te mióta?
2017. szept. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha te semmit nem akarsz csinálni, ki fog majd eltartani? Ha nem tudsz majd elmenni dolgozni, miből akarsz megélni? A szüleid nem fognak örökké élni! Ki fogja a te költségeidet finanszírozni? Ki fogja a számlákat kifizetni, ha te munkaképtelen vagy, leszel? Le vagy százalékolva? Van gyámod? Mert ha nem, akkor nagyon nagy sza.rba fogsz felnőttként kerülni! Így nem lehet élni, de majd rájössz, kénytelen leszel változtatni a viselkedéseden.
2017. szept. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? egykeként megörökli a szülők és nagyszülők vagyonát, majd feléli
2017. szept. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És ha felélte a pénzt miből fog tovább élni? Van fogalmad arról 1 év alatt mennyi pénz megy el csak a számlákra meg a kajára 1 emberre?
2017. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a 2 nagyszülői házat kiadja albérletbe és abból vígan elvan élete végéig
2017. okt. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te elég felelőtlen gondolkozású vagy.
2017. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nyilván nem egy normális dolog ez én se azt mondom, de ha szegény tényleg tök egyedül van, és senkivel sem akar kapcsolatba kerülni ez egy megoldás
2017. okt. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!