Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj velem? Két éve...

Mi lehet a baj velem? Két éve külföldre mentem férjhez. Akkor még a nyelvet sem beszéltem és mindent a férjem intézett. Még egyedül vásárolni sem tudtam elmenni.

Figyelt kérdés

Azóta nagyjából megtanultam angolul, megcsináltam a jogositványt és általában el tudom intézni az ügyeimet. De csak akkor ha egyedül vagyok. Ha pl. barátnőmmel megyek étterembe, simán egyedül tudok rendelni. Ha a férjemmel megyek, akkor meg leblokkolok. Egy szót sem tudok kinyögni angolul, hagyom, hogy mindent ő inzézzen. Egyedül vezetem a kocsit és el sem tévedek. Ha ő is ott van, akkor inkább hagyom, hogy ő vezeseen, mert tuti, hogy nem tudok pl. leparkolni vagy rossz irányba megyek.

Nem hiszi el, hogy önállóan el tudok intézni dolgokat, mert ha ott van, akkor mindent elrontok.

Miért vagyok ilyen béna, ha a férjem is ott van és miért vagyok ügyes, ha egyedül vagyok?


2008. okt. 21. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Huh, én is így vagyok ezzel. Mi nem élünk ugyan külföldön a párommal, de sokszor kerülök ilyen helyzetbe én is pl. vezetés közben, társaságban megkukulok, mindig félek hogy elrontok valamit. Szerintem ez azért van mert túlságosan meg akarunk felelni a párunknak, tökéletesek akarunk lenni a szemében, zavarban vagyunk ha Ő is ott van. És persze minél görcsösebben igyekszel annál biztosabb hogy valami balul sül el. Talán megoldás lenne ha növelnéd az önbizalmadat, elhinnéd hogy egyenrangú partnere vagy a párodnak és vagy olyan talpraesett mint ő. De ha valami mégsem sikerül az sem tragédia. (mondani persze könnyű, egyenlőre nekem sem megy)
2008. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
valszeg valami nincs rendben veletek- ő túl domináns, nem bíztat.
2009. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!