Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán túl sok inger ér engem?

Talán túl sok inger ér engem?

Figyelt kérdés
Már semmi nem érdekel az életben, nem félek semmitől, nem érdekel semmi. Csak eljárok dolgozni, itthon csak elvagyok. Ezen lehet valahogy változtatni? Vagy inkább hagyjam az egészet?

2017. okt. 3. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A túl sok inger is okozhatja, de az úgynevezett kiégés is. Az utóbbi akkor szokott előfordulni ha a befektetett munkáról/tanulásról úgy érezzük hogy nagyon nem a várt eredményt hozta hanem kevesebbet.

A fősuli végére éreztem kiégést. Lehet hogy jobb is van rá, de nekem a következő két idézet szerinti életmód segített:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."

2017. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pont, hogy túl kevés! Pontosabban, unalmas, monoton ingerek érnek. Ezen könnyű változtatni. Csinálj teljesen más dolgokat, mint ami a megszokott. Menj el egy rock koncertre, bicajjal túrázni, moziba, vagy a szomszéd városba egy kávéra. Fesd át a szobádat, tegyél ki új képeket, vegyél egy kutyát. Találj ki bármit, ami más mint a munka-haza-munka-haza kombó.
2017. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!