Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez talán lehet skizofrénia...

Ez talán lehet skizofrénia vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
4 hete kezdődött 4 hete kezdődött az egész. Amikor lecsukom a szemem és csökken az éberségem akkor olyan mintha hangokat hallanék de gondolatban nem akusztikusan. Pl gondolok vmire és utána mintha hírtelen itt kikapcsolna az agyam és jönnek ezek a gondolatok amikor pl valaki mond vmit de persze csak gondolatban..de mégis tisztán értem...olyan mint ha elkezdek gondolkodni vmin és utána ilyen nem oda illő gondolatok jönnek amit mintha mások mondanának. Pl gondolkozom egy filmen...és akkor amikor ilyen félig éber állapotba kerülök ez úgy kikattanna és jönnek ezek a gondolatok amikre nem is gondoltam...vagy fogalmam sincs hogy egyáltalán hogy jutott eszembe. De ez csak akkor van ha elakarok aludni...amikor kinyitom a szemem akkor nincs ez...csak amikor elakarok aludni és csökken az éberségem...ez miatt már aludni sem tudok mert annyira idegesít. Volt már valakinek ilyen? Ez hallucináció? Ez lehet skizofrénia?

2017. máj. 10. 14:55
 1/3 anonim válasza:
Biztos, hogy nem skizofrenia... A skrizoid betegseg nagyon komplex es osszetett. Attol meg, hogy esetleg hallucinalsz (bar nem ertettem teljesen amit irtal, nem igazan tunik teljes hallucinacionak) nem jelenti azt, hogy rogton skrizofren vagy. Foleg ugy h azok akik ebben a betegsegben szenvednek az nem gondoljak magukrol h skizofrenek lennenek. Meg az orvosoknak sem hisznek ilyen teren.
2017. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy hipnagógia, és teljesesen természetes. A hipnagógia az ébrenlét és az alvás közötti átmenet állapota, ami alatt jelentkezhetnek hipnagóg hallucinációk. Én is gyakran tapasztalom, és tényleg zavaró tud lenni. Próbálj meg ellazulni amikor egy ilyen jelentkezik, és csak haladj az árral, mintha már álmodnál. Talán így könnyebben elalszol. Valamint nézz utána neten, lehet találsz néhány hasznos dolgot.
2017. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom elég régi a kérdés,de a tüneteid alapján teljesen magamra ismertem.A különbség csak annyi,hogy mióta ezen rágódom(sajnos mostanában elég stresszes időszakom volt) a nap bármely pontján,sokszor előfordul.Aki esetleg volt hasonló helyzetben,mit gondoltok? Kiválthat ilyet a túl sok idegeskedés,idegi kimerültség?
2019. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!