Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvos nélkül gyógyulás a...

Orvos nélkül gyógyulás a szorongásból? Halálfélelemből? Pánikrohamokból? Hogyan lehetséges? 27N

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésembe is több dolgot említek elég összetett,emelett testi tüneteket is produkálok,szédülés,gyengeség,stb..Aggódok mindenem,nincs erőm,kedvem semmihez,de szeretnék teljes életet élni.Nem merek elmenni itthonról se.Késő dèlutánig egyedül vagyok benn a lakásba.A rosszullétek miatt már az orvoshoz se megyek el.Sokszor úgy érzem,nem leszek már soha társadalmi ember.Szeretnèk èlni és nem csak túlélni 1-1napot.Elég mélyre süllyedtem,elvesztettem a munkahelyem hónapokkal ezelőtt épp ezek a dolgok miatt.Pszichiáternél voltam párszor havonta jártam,de nem értünk el javulást néha volt hogy elindultam a gyógyulás felé de a következő találkozóra ismét visszaestem.Szorongást állapított meg,de én már ezt nem értem miért nem megy a gyógyulás.Mit probáljak?Miért nem sikerül erőt vennem magamon,?Van itt olyan személy akinek sikerült kigyógyulni?Hogyan kezdjek neki?Miért nem merek társaságba menni?Ha kimegyek az utcára úgy érzem egy másik világba csöppennék.Félek hogy megőrülök,vagy valami komoly bajom van.
2017. okt. 4. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd meg a dokidat utaljon be a Tündérhegyre, hátha felvesznek. Dokik nélkül nem hiszem, hogy egykönnyen rendbe tudsz jönni, mert ahhoz iszonyat nagy önerőnek, akaraterőnek kell lennie. Édesanyám annak idelyén is csak gyógyszerrel tudott kijönni, amikor kezdett a nyugtatókról lejönni, akkor is mindig valt nála, 1-1 szem, csak hogy biztonságot érezzen. Nagyon nehéz rendbe jönni, mert aztán jön az alkohol vagy más, ami nyugtatóan tud hatni, mert a félelem, az időközönkénti pánikbeteges rohamok vissza is térhetnek. Legalább is édesanyám életét végig kisérte :( Sok sikert! De merj segítséget kérni, mert minnél tovább húzod az időt annál rosszabb lesz csak és az idegeid sínylik meg, azzal együtt te is.
2017. okt. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :).Írtam hogy próbáltam orvos segítségével is de nem hozott hosszú távon javulást.Lényegébe te szerinted ha elég kitartó lennèk,nagy nagy akaretővel akkor lehetséges a gyógyulás?Megkérdezhetem anyukádnál milyen tünetek voltak.Sajnos nálam évekkel ezelőtt jött az első rosszullét.De az elmúlt 1évbe szépen lassan ilyen rossz állapotba lettem.Akupunkturától kezdve,vitaminokat is próbáltam.
2017. okt. 4. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szedtem rá aurorixet több mint egy évig, xanaxot pár hónapig kis dózisban. Aztán valahogy elmúlt. Ennek tíz éve már és semmi bajom.
2017. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok belekontárkodni, de nekem volt egy skizofréniával kezelt kolléganőm, aki egy nem megfelelő családi környezetben élt (magasan kvalifikált szülők, de alkoholisták), háttérben a bátyja öngyilkosságával, mint lelki tényezővel. Gyógyszeresen kezelték, sőt elektrosokkolták. Amíg beszámítható volt, tehát tisztán látta a dolgokat, addig Ő is tudta, hogy ki kellene szabadulnia a családjából, csak éppen valahogy ehhez nem volt ereje. Végül teljesen tönkrement és negyven éves kora körül leszázalékolták, a folyamatos gyógyszereléstől háromajtós szekrény méretűre hízott, az addig okos nő eltunyult gondolkodásában is és egy bárgyú lénnyé változott. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy saját erőd mindenképpen kell ahhoz, hogy kilábalj bármiféle gondból, nagyon jó lehet persze a külső segítség, de az is csak akkor hatásos, ha van saját erő és akarat (nemcsak vágyakozás).
2017. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Édesanyámnak valszínűleg a rossz házasságától jöttek elő ezek a pánik rohamok. Nála hányinger, remegés, émelygés, halálfélelem volt főleg jelen. Sokszor öklendezett is tőle. Nem bírt rendesen közlekedni. Úgy tudott csak utazni, hagy 2 megállónként le kellett szállnia, erőt vennie magán és a következő buszra fellszállni. Próbálta a figyelmét elterelni, számolt magában, vagy verset mondott, mindegy volt csak végig tudjon menni ahová tartott. Amikor ez volt nála 60as évek voltak, ő huszonéves korában járt. Nem tudom pontosan hol kezelték, mert kórházban is volt, de azt mesélte mindennel vizsgálták, a gyomrát is, kásával etették, aztán sokkolást is kapott :( Gyakorlatilag akkor még azt hogy pánikbetegség még nem ismerték. Nagyon sok kisérlet után jött re egy orvos, hogy anyámnak el kéne vállnia és felírt neki nyugtatót, xanaxot. Rászokott. Aztán le akart idővel jönni, az tény hogy a xanax, valerína bejöttek neki, attól jobban volt, de ráfügött, ezért idővel maga jött le róla. csak sajnos utánna meg jött az alkohol. Szóval nem könnyű. Bátyámnak is volt főiskolás korában hasonló baja, ő is hányingerre, rosszullétre panaszkodott, ha menni kellett valahová, alig evett. Ő azt mesélte szembe ment a félelmeivel, keze, lába remgett, de végig ment a busszal, metroval. Neki teljesen elmúlt a pánikbetegség, anyunál élete végéig kisérte, mert ha volt egy kicsit feszültebb időszak, egyből rosszul lett, szíve is megbánta az egészet. Ő már sajnos nem él. Ha nagyon nem megy egyedül, kérd meg hogy adjanak beutalót Tündérhegyre, arról a helyről csak olvastam, nem kórház, inkább egyfajta rehabilitáció, szép, nyugott helyen is van. :) Sok sikert!
2017. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pszichés betegségekben a pszichoterapeuta kompetens, nem az orvos.
2017. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából ki lehet egyedül is, csak nagyon nehéz. Ha magadtól rájössz hogy tudod kontrollálni a rohamaid, szorongásaid, veszel sok könyvet amik erről szólnak, a környezetedben a mérgező kapcsolatokat elhagyod, rendszeres sport, illetve életmóddal csodákra képes az ember. De.. szerintem ez 100 ból talán 10 % vgy kevesebb akinek valaha sikerül. Attól hogy egy orvos nem volt jó sem pszichológus még nem biztos hogy nem tudnak segíteni. Államitól nem kell sokat várni, de a magán igazán segíteni fog.
2017. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 meduzza válasza:
Én nagyon szépen jövök ki belőle, gyógyszerek nélkül! Baromi nehéz, rengeteg tapasztalatom van, de egy regényt tudnék írni a javulásomról, ha gondolod vedd fel velem privát üzenetben a kapcsolatot és megpróbálok segíteni! :)
2017. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!