Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet nagy probléma, ha xanax...

Lehet nagy probléma, ha xanax elvonási tünetek enyhítésére valerianat szedek?

Figyelt kérdés

Szeretném abbahagyni a xanaxot (már csak 0,25 mg-ot kellene elhagynom), de sehogy sem sikerül, mert nagyon erősek az elvonási tünetek. Igaz a valeriana betegtájékoztatójában benne van, hogy "Ellenjavallat: egyéb gyógyszerekhez kialakult gyógyszerhozzászokás illetve alkoholfüggőség esetén.", illetve "A készítmény hatását befolyásolhatják egyéb nyugtató hatású, az idegrendszerre ható készítmények,(...) A kölcsönhatások akkor is kialakulhatnak, ha a fenti gyógyszereket a közelmúltban szedte."

Mit gondoltok?


2010. máj. 29. 13:00
1 2
 11/11 d.andrea0203 válasza:
Én is hasonló ciőben járok két éve szedem és szintén le szeretnék szokni, az egyik hozzászólásra hogy " csak akaraterő kérdése" annyit válaszolnék hogy amikor szédülsz hányingered van és félsz kilépni az utcár, de dolgoznod kell meni, tömegközlekedni, miközben nem kapsz levegőt és úgy érzed az utcán ráddőlnek a házak, mozog a föld alattad egyszerűbb menekülni és bevenni egy bogyót amitől újra "normálisnak érzed magad. A másik hogy el lehet éldegélni vele válaszra, senki sem szeretne így ilyen tudattal élni, valahogy annyira félelmetes ami a gyógyszer nélkül történik ilyenkor hogy nem felejtem el bevenni az első dolgom reggel. De mégis szeretnék megszabadulni tőle mert nem akarok így élni, függőségben, ez olyan szabadság utáni vágy...én már régóta azt várom hogy rendeződjön álljon be az életem és akkor megpróbálom ismét, a gyógynövények szart se érnek, a homeopátiás sem, próbáltam mindent de nálam a placebó nem hat.
2012. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!