Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a hallucináció? Hogyan...

Milyen a hallucináció? Hogyan ismerjem fel?

Figyelt kérdés

Ha "még nem" hallucináltam, akkor honnan fogom tudni, amikor igen? Egyáltalán hogyan kell elképzelni? Teljesen valóságosnak, szilárdnak, színesnek, fizikailag létezőnek tapasztalom? Vagy mint amikor álmodom? Vagy amikor képzelődöm, csak elfelejtem, hogy azt csupán képzeltem?

Nekem sokszor volt olyan, hogy pl. egyedül mentem ki a konyhába az éjszaka közepén, és folyton körülnéztem, mert féltem ártó lényektől. És amikor a csapból ittam, akkor azt képzeltem, hogy a Körből a fehér ruhás nő áll mögöttem, és meg akar ölni. De ezt csak annyiban hagytam, hogy a képzeletem ba..akszik velem. Ez már hallucinációnak számít?



2017. okt. 21. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én állandóan értelmetlen hangokat hallok a fejemben,de nem mindig van így.
2017. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez csak azt mutatja, hogy gyengék az idegeid, ez nem hallucináció. Vigyél magaddal éjjelre vizet a szobádba.
2017. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem, ez csak azt jelenti hogy túl élénk a képzeleted és félsz egyedül. :)


Ha hallucinálsz akkor az érzékelhető számodra, láthatod és/vagy hallhatod, esetleg szaga is van. Ettől valódinak tűnik, nem álomnak.


Én csak alvási bénulásnál hallucináltam még gyerekként és abszolút meg sem fordult a fejemben hogy a homályos körvonalú szürke emberkék akik teljesen idióta módon az ágyam körül mászkálnak céltalanul és néha rám néznek nem valódiak. Még dühös is voltam hogy nem tudok megmozdulni vagy beszélni hozzájuk (nem véletlenül hívják alvási _bénulásnak_) és csak akkor jött meg az eszem mikor hirtelen vége lett a bénulásnak és eltűntek.


Annyira valósnak tűnt hogy még nyomokat is kerestem, persze hiába. Akkoriban sokat olvastam az ufókról, de teljesen felébredve tudtam a józan eszemmel hogy csak képzelődtem mert se nyomuk, se értelmes cselekedetük, se jól látható alakjuk nem volt, inkább volt szürreális mint valós az egész. De amíg tartott addig valóságnak éltem meg és ha nem lett volna ennyire elvont hallucináció, lehet hogy ufó elrablásnak gondolnám. :)


A szüleim azt mondták rá hogy biztos csak álmodtam, de én tudtam hogy ébren voltam. Csak felnőttként olvastam róla hogy ez alvási bénulás volt.

2017. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoktál gombát enni? Lehet,attól van...
2017. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, amiről te beszélsz, azok inkább kényszergondolatok, mint hallucináció. Én a hallucinációt teljesen valóságosnak éltem meg. Miután vége lett, magamhoz tértem, azután olyan volt rá visszaemlékezni, mintha álom lett volna.
2017. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!