Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, mi történik...

Mit tegyek, mi történik velem? Hogy küzdjem le a rossz gondolatokat?

Figyelt kérdés
Folyton rossz gondolataim támadnak,amiket egy idő után kezdek elhinni,és rettegek attól,hogy valóra válnak. Meg olyan gondolataim is szoktak lenni,hogy pl kimegyek a fürdőből és valami kényszerít arra,hogy mégegyszer bemenjek,mert ha nem akkor valami nagyon rossz fog történni. Meg többször megismétlek bizonyos dolgokat..lefekszem az ágyamba,aztán egy gondolat kényszerít,hogy felkeljek és újra feküdjek le. És addig nem tudok megnyugodni,amíg nem teljesítem. Van,hogy többször is meg kell ismételnem. Én ezt nem értem,mi történik velem? Kérem segítsen valaki,akinek volt hasonló. Ti hogy küzdöttétek le ezeket a gondolatokat?

2017. okt. 22. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezeket hívják kényszergondolatoknak.

Próbáld ki (ha van hozzá elég akaraterőd), mi történik akkor, ha NEM engedsz a gondolatnak? Valóban történik valami rossz, amelynek biztosan az volna az oka, hogy ellenálltál a kényszergondolatnak?


Ha már nagyon durva a helyzet, és pszichoterápia sem segít, akkor a pszichiáter adhat gyógyszert. DE ez utóbbi a legvégső megoldás. Amikor már a mindennapi életviteledet is zavarja...

2017. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!