Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy dozisu frontint nem. Ir...

Nagy dozisu frontint nem. Ir fel haziorvos nem?

Figyelt kérdés
Napi 4mgt szedek lof.szt se erzek mar.Eredetiley alvas problemakra szedtem aztan napkozben ramjottek mar furcsa dolgok neha bezsongok teljesen szurrealis a viselkedesem nyelesi nehezsegem.van legzesi nehezseg.szivem nyom.ibdokolatlan cselekvesek.este ha beveszem utana minden ok.csakhogyvezt eddig ismerostol szereztem be.Mostvha elmennek haziorvoshoz tuti nem.irna fel vagy 100 szem egyest.Ami meg egy honap se lenne kb az se..
2017. nov. 2. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Egyébként gondolom nem hiszed el, de azzal árt magának az ember hogy ilyen szarokat szed. Aztán meg csodálkozol hogy nem vagy normális. Annyi minden dolgon mentem keresztül de sose jutott eszembe gyógyszerhez nyúlni. Bocs ha nem érdekel de gondoltam leírom.
2017. nov. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem háziorvos kellene erre, hanem pszichiáter. Gondolom, ha a fogad fáj, akkor sem a háziorvoshoz jársz éveken át fájdalomcsillapítóért, hanem minél hamarabb elmész fogorvoshoz.
2017. nov. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 talán valami konstruktívat is írhatnál, hogy mit csináljon helyette, mert az "én kussoltam és szenvedtem, neked se legyen könnyebb" már lejárt lemez itt.
2017. nov. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Csak azt akartam mondani neki, hogy minnél több gyógyszert szed annál "hülyébb" lesz. Anyám a példa rá, annyira megbízik a pszichiátriai gyógyszerekben és 45 éves korára bekattant. Mindegy nem osztom az észt, az volt a célom.
2017. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1.-nek igaza van. A Kedves Kérdező meg már függő, mint az atom. Neki javaslom, hogy inkább lassan csökkentve tegye le ezeket a drogokat, mert a szervezet bármennyihez hozzá tud szokni. Ismertem egy srácot, aki már 20 mg rivotrilt szedett naponta, mégis szorongott. Én frontinra voltam függő, egy éve letettem, de még mindig vannak elvonási tüneteim. Ha van egy kis esze a háziorvosodnak, akkor nem írja fel a 100 darabot, hanem pszichiáterhez küld. Ő meg elvonóra. Lehet választani ezt, vagy a fekete piacon beszerzett "gyógyszereket" vagyonokért, és a teljes leépülést.
2017. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor az ember már kivan idegileg, nincs ideje végigvárni, hogy a több hetes, hónapos terápia hatni kezdjen. Ezért szokták felírni a gyógyszereket (általában antidepresszánst, aminek szintén kell két hét, hogy hasson -- a nyugtató rendszeres szedését csak ezen a két héten szokták javasolni).


Az a baj, hogy a GYIK-en általában válaszolók nagy része egy kalap alá veszi a pszichiátert (aki a terápia kezdetén felírja a gyógyszert, majd fokozatosan elhagyatja vele) és a háziorvost (aki felírja a frontint, majd amikor már nem hat, fokozatosan emeli az adagot). A pácienst frontinnal tömő háziorvosok valóban lejáratják a pszichiátriai kezelést, mert az emberek nagy része miattuk azonosítja a pszichiátriát a "teletömjük gyógyszerrel oszt jóvan" mentalitással, aztán a frontinfüggők telebeszélik az internetet a "ne szedjél gyógyszert, mert rá fogsz szokni" propagandával.


Kérdező, MINDENKÉPPEN keress pszichiátert, főleg akkor kezdj hozzá gyorsan, ha tb alapon akarod és mihamarabb sorra akarsz kerülni. Lehet, hogy kapni fogsz antidepresszánst, azt szedd addig, amíg el nem múlnak a tüneteid, emellett a doki fokozatosan leállít majd a frontinról, mert nagyon sokat szedsz. Aztán jó lenne egy terápia, ami kifejezetten alvási problémákra van specializálva. Ne add fel, menni fog (és utána nagyon jó érzés lesz, hogy végigcsináltad és leküzdötted a gondjaidat).

2017. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez eleg gázosan hangzik:(

Menjek el a hazidokihoz es pszichiatriara kell beutalo?vagy hogy zajlik ez?odamegyek behivnak es elmondom mivan?meg honnan tudjam milyen pszichiatria van itt ahol tb alapon fogadnak.Bp.19.keruleti lakos vagyok

2017. nov. 7. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos biztosan meg tudja mondani, kihez jutsz be tb alapon. Én magánrendelésre jártam, tb-set sajnos nem tudok.
2017. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!