Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és pánikbetegség...

Szorongás és pánikbetegség mennyire függ össze?

Figyelt kérdés
Van kapcsolat a kettő között? Hogyan lehet a legegyszerűbben különbséget tenni szakember nélkül? Lehet hogy egyikből alakul ki a másik?

2017. nov. 4. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"A szorongással társuló egyik pszichés zavar a pánikbetegség. Rokonbetegségei a kényszerbetegségek, a generalizált, általános szorongásos betegségek, a fóbia különböző fajtái, a poszttraumás stressz, amely megrázkódtatások után jelentkezik."
2017. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Összefüggenek, nekem mindkettő van, a pánikroham és a szorongásos roham nagyon hasonlóak, én meg se tudom általában különböztetni őket, de szerintem nem is kell, egyik sem kellemes.
2017. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem a rohamot akarnám megkülönböztetni hanem a betegséget a tünetek alapján
2017. nov. 4. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor külön kell beírni a google-be,hogy 'szorongás',meg külön,hogy 'pánikbetegség' tünetei.
2017. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oda-vissza kovetkezik egyik a masikbol. Szoval nagyon.
2017. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a provokációnak nem dőlök be. Tudom használni a google-t de nem vagyok jártas a témában. Eddig nem kellett ilyenekkel foglalkoznom (vagy amikor kellett volna nem is tudtam hogy kellene) ezért érdekelne hogy a gyakorlatban hogyan lehet megkülönböztetni. Egyébként nekem úgy tűnt hogy a szorongás súlyosbodik pánikbetegséggé inkább mint fordítva
2017. nov. 4. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségnél pánikrohamok vannak, a generalizált szorongás pedig olyan, hogy akár egész nap erőteljesen szorongsz, pánikroham az csak pár perc, de nagyon erőteljes.
2017. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a pánikbetegség a szorongásos zavarok csoportjába tartozik.

Tünetei alapján úgy lehet megkülönböztetni őket, hogy a pánikbetegségnél, hirtelen, minden előzmény nélkül kialakuló heves szorongásos roham jön létre, ami általában pár perc alatt lecseng, és utána minden visszaáll a régi kerékvágásba. Többnyire nincs kifejezett ok, esemény ami kiváltja. A szorongásnak lehet több típusa, például a generalizált esetben az egyén egész nap szorong egy adott szinten. A szociális szorongásos zavarnál ( szociális fóbia) pedig az emberek váltják ki a szorongást.

Nagyon lesarkítva azt mondanám, hogyha látsz egy embert aki teljesen nyugodt, majd hirtelen rosszul lesz, szorong és kb fél óra múlva újra nyugodt, akkor ő nagy valószínűséggel pánikbeteg. Ha viszont olyan embert látsz aki a nap majdnem minden szakaszában feszült, ideges, szorong akkor ő generalizált szorongásos.

2017. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm. Valami ilyesmire gondoltam.

Ezek szerint viszont mindkettő van és egyik sem. Vagy nem tudom...

2017. nov. 6. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!