Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy csak hiszti?...

Licey kérdése:

Depresszió vagy csak hiszti? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, jogi egyetemre járok. A gyermekkorom elég zűrös volt, és most is vannak anyagi, illetve lelki problémáim, kilátástalannak és reménytelennek látom az életem, és sajnos komolyan foglalkoztat az öngyilkosság gondolata is. Tudom, hogy rossz ez a helyzet, amiben most vagyok, és hónapok óta próbálok is rajta változtatni, de valahogy csak minden rosszabb, és már belefáradtam abba, hogy küzdjek, nem érzem, hogy lenne bármi is az életemben, ami miatt megérné. Rossz embernek tartom magam, nemcsak azért, mert a rossz hangulatommal mások életét is lehúzom, hanem mert tényleg képes lennék arra, hogy megöljem magam és bántsam azokat, akiket szeretek és akik (elvileg) szeretnek engem. Nincsenek kapcsolataim, alig vannak barátaim, feleslegesnek, magányosnak és láthatatlannak érzem magam akkor is, ha sokan vesznek körül, már semminek sem tudok örülni, és sokszor gondolkozni sem tudok, üresnek érzem magam, csak fekszem vagy bámulom a tv-t és vagyok. Ezekről beszéltem a lakótársamnak is, aki egyben az egyik legjobb barátnőm is. Ő azt mondta, hogy ezeket csak bebeszélem magamnak (feleslegesség, senki sem törődik velem), és neki pl. fontos vagyok, szeret engem, stb. és szívesen segít nekem keresni egy pszichológust, hogy szakmai segítséget kapjak. Ez kb. másfél hete történt, csütörtökön találkozom a dokival, viszont a beszélgetésünk óta a barátnőm viselkedése megváltozott, látom, hogy másként néz rám, nem hiszi el, hogy tényleg így érzek, eltávolodott tőlem, olyan, mintha már nem is akarna velem foglalkozni, amit persze valamilyen szinten meg is értek. Ma nem tudtam bemenni az óráimra (bár ezzel bukom az egyik tárgyat), nem éreztem képesnek magam arra, hogy felöltözzek és emberek közé menjek, erre ő azt mondta, hogy szedjem össze magam és ne hisztizzek. Ne értsetek félre, nincs bűntudatom amiatt, hogy nem mentem be, már nem érzem, hogy számítana bármit is az az egy tárgy, de mégis zavar, hogy a barátnőm ezt mondta. Már én sem tudom eldönteni, hogy ez a depresszió vagy csak hiszti...? Valaki, aki volt már hasonló helyzetben/ismer olyat, aki volt, tudna tanácsot adni?

2017. nov. 6. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is ez a leírásod alapján nem "bebeszélés", hanem tényleg pszichikai probléma.


Másodszor a elgtböb ember, aki nem volt még ilyen állapotban, nem tudja elképzelni azt, ezért minösíti "hisztinek".


Harmadszor minél elöbb keress egy jó pszichológust, aki segít egyenesbe jönni, mert professzinális segítség nélkül egyre rosszabb lesz.

2017. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hiszti és igaza van a barátnődnek. Megértem amiben vagy de szerintem csak halálra unod magad és nem tudsz mit kezdeni jódolgodban. Fiatal vagy egészséges.....nincs más dolgod mint a tanulás. Nem kéne ennyire sajnálnod magad és azt nézni mid nincs. Nézd azt hogy mid van. Bármit megtehetsz előtted az élet. Menj el ejtőernyőzni ha annyira unatkozol meg vonz az öngyilkosság. Talán átértékeled a dolgokat egy ilyen szituációban. Vagy kezd el segíteni másoknak máris háttérbe szorulnak a saját problémáid.
2017. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy hisztinek mondják, vagy depressziónak. A léñyeg, hogy változtass. Ismerd meg magad, hallgass önismereti anyagokat, olvass olyan könyveket, amik erről szólnak, hogy tudj magasabb tudatszinten létezni. Észre fogod venni, hogy megváltozik a kedved pozitív irányba. De ha csak azon kattogsz, hogy mennyire rossz neked, csak minél mélyebbre ásod magad.
2017. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

A maga módján szerintem jót akart, pont azzal akart motiválni és kizökkenteni a rossz állapotból a "hisztis" szöveggel. El akarta érni, hogy bemenj órára, és ne bukd el a tárgyadat. Nem tudsz szerezni aznapra egy orvosi igazolást? Akkor sokkal, de sokkal elnézőbbek az oktatók, legalábbis nálunk.

Egyébként nagyon jól tetted, hogy bejelentkeztél a pszichológushoz. A továbbiakban majd ő fog segíteni neked.


22/N

2017. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#5 Ha ennyire nem gondolod valósnak a mentális betegségeket, akkor mégis minek írsz a témába? Élvezed, hogy még mélyebbre ránthatod azokat, akik már így sem tudnak boldogulni?


Én azt mondom, hogy a kérdező menjen el pszichológushoz, ha magától nem megy neki. Pszichológust kapott, ő nem is írhat fel gyógyszert, nem adhat diagnózist - ez a pszichiáter dolga. Amúgy sem a gyógyszer az elsődleges, hanem a terápia, a beszélgetések egy szakemberrel. (Igen, egy laikus hiába akar segíteni, sokszor csak ront a helyzeten.) Nem azért tanult annyit a pszichológus az emberi lélek rejtelmeiről, hogy ne tudja jó útra terelni a kérdezőt, ahol boldog lehet.


22/N

2017. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!