Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megijedek ettől az állapottól,...

Megijedek ettől az állapottól, volt hasonló veletek?

Figyelt kérdés

32F vagyok es 2 éve teljesen egyedül. Nincsennek társas kapcsolataim sem. Csak dolgozni járok el, es van ugyan hobbim de mindet egyedül űzöm.

Egyre többet érzem elmélyűltnek a magányt. Nem egyedüllét érzés ez, hanem a mélyebb magány. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan nehezemre esik a kezdeményezés is mostmár. Sokszor bizonyos helyzetek annyira felhozzák pár perc alatt hogy konnyezésig fajul. Nem igazán megy a leszólitas sem már. Es az igazat megvalva teljesen érdktelenséget is érzek(de ez gyülöletből fakadóan, amolyan mivel nem kapok igy gyülölöm felfogás). Nehezemre esik mosolyogva leszólítani egy lányt is akár..minek..igy vagyok bele. Sajnos reménytelennek erzem az egészet. Ez folyamatosan emészt belül. Egyszerüen nen látok kiutat.. pedig égészséges vagyok van egzisztenciám. Az elet mas területén ugy erzem elérhetem amit kitűzök magam elé. De emberi kapcsolatok, ismerkedés megnyillás...nem megy(megnyillás csak nagyon nehezen meggondolva)


2017. nov. 9. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdetnek keressél hasonló hobbival élő társaságot. Ha a társaság ellenérzést kelt, keressél egy mélylélektani terapeutát.
2017. nov. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzek az emberekkel kapcsolatban. Sajnos nekem más egészségügyi problémám is van, a társas kapcsolatok hiánya egyértelműen erre vezethető vissza. Azt vettem észre nincsenek új ismerőseim és nem is akarok senkinek sem szimpatikussá válni első találkozáskor sem " mert minek". Veled ellentétben viszont belőlem nem hoznak fel helyzetek érzelmeket, sírni meg nem is tudok. :D. Legalábbis évek óta nem sírtam. Az emberek flegmának, beképzeltnek gondolhatnak, lehet az is vagyok, de egyszerűen nincs kedvem mindenkivel foglalkozni, akkor se ha illene. Sokszor úgy érzem csak azért kíváncsiak, hogy utána hátam mögött rosszindulatúan keverjék a kakit. Szóval még úgy is érzem nem kár. Mint mondtam, nálam ennek oka van, egy betegség, ami ellen tenni nem nagyon tudok. Nálad viszont nincs ilyen állandó lelki-fizikai feszültséget okozó körülmény. A fejben kell rendbe tenni a dolgokat. Lehet élég lenne csak tudatosan erőltetni és később minden menne magától. Ha nem megy akkor pedig próbálkozz gyógyszerekkel ami oldja a szorongást ill a szociális fóbiát. Bár ezek hosszú távon függőséget okoznak és butítanak. Gyógynövények közül ginseng aranygyökér orbáncfű segíthet.
2017. nov. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!