Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitalopram hatóanyagú...

Escitalopram hatóanyagú gyógyszerrel kapcsolatban: nem elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

Augusztus végén kezdtem el Escitalopram = Cipralex = Scippa = Escitil stb. hatóanyagú antidepresszánst szedni. Az okom az volt, hogy megelégeltem azt a fura, bűntudatszerű, vagy inkáb baj meglétét jelző belső érzést, amely a napjaimat uralta. Ugyan úgy éltem mint azelőtt, eljártam sportolni, bulizni, ugyan úgy nevettem stb., csak bármit csináltam belül mindig volt egy érzés, mintha amúgy valami baj lenne. Pl. mintha szakítottam volna a szerelmemmel, vagy ha meghalt volna valakim stb. Ok, hogy jó kedvem volt, meg társalogtam stb., de mindig figyelmeztetett egy érzés, hogy: "amúgy valami rossz dolog történt". Pedig hát semmi olyan nem történt, ami ne lett volna azelőtt. Lényeg nem vette rajtam észre ezeket senki, de gondoltam megpróbálok végetvetni ennek az érzésnek, s elmentem pszichiáterhez aki írta ezt a gyógyszert. Régebben is nagyon érdeklődtem az ilyen gyógyszerek iránt szóval pontosan tudtam, hogy mi ez, szinte az összes hasonló gyógyszert ismerem, szóval abszolút nem féltem tőle.

Bevettem az első szemet, majd pár óra múlva egész testet átható ásítások jöttek, kicsit beálmosodtam tőle, de érezhetően erősebb, másfajta ásítások voltak ezek.

Már az első pár szem után éreztem, hogy jobb kedvem van, sokkal jobban van kedvem eljárni szórakozni, alig van kedvem itthon maradni, vágyom az emberek társaságára, még a libidóm is magasabb lett, aminek örültem.

Most, két hónap elteltével, már nem érzem a magasabb libidót, már nem igazán álmosít be, nem mondanám, hogy olyan kitörően érzem a hatását. Azonban ami a legfontosabb, abszolút nincs kedvem bulizni menni, sőt valahogy sehova. A munkahelyemen kívül inkább csak itthon akarok lenni, meg a konditerembe lemenni sportolni.

Miért nem vágyok már társaságba menni? Miért nem akarok már bulizni menni emberekkel ismerkedni stb.?


Ez a gyógyszer miatt van?

Voltatok már íígy?

Köszönöm a válaszokat.



2017. nov. 11. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most csak éppen ilyen hangulatod van. Előfordul ám mindenkivel.
2017. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobb gyógyszerek sajnos illegálisak.
2017. nov. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fűre gondolsz, vagy az mdma-ra?
2017. nov. 12. 05:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a gyógyszer miatt van. Én 19-22 éves koromig brutális diszkópatkány voltam, folyamatosan buliztam meg ittam haverokkal. 22 éves korom után aztán meguntam, később meg már társaságra sem vágytam, tökjól elvoltam itthon. 28 évesen kezdtem el szedni citalopram-ot, szörnyű tarkózsibbadás, fejfájás és ájulásos rohamok miatt. Ennek is már 10 éve. Ez a gyógyszer mintha kicserélt volna, tovább élvezhettem az életet, és boldog vagyok.
2017. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyet érzek én is. Kb. 8 hónapja szedek Dulseviát. Először nagyon felpörögtem. Mindenhová mehetnékem volt. Jelzem nem vagyok már fiatal, túl vagyok az 5.x-en. A lakás még sosem ragyogott így. Folyton takarítottam is.Aztán szép lassan mindez megszűnt. Nincs kedvem emberekhez. Alig mozdulok ki. Amit kell megcsinálok. ...és egyáltalán nem érdekel kivel mi van. A legszörnyűbbnek az tűnt fel, hogy a gyerekeim sorsa sem érint meg mélyen. Na ekkor határoztam, hogy szépen lerakom ezt a valamit, ami az érzelmeimet így letompította. Ez ugyanis nem normális.
2017. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy az elején olyan jó hatással van az emberre, utána pedig már szinte semmi hatása nincs, sőt...

Gondolom az lehet a helyzet ezzel, hogy megszokja az ember szervezete, tolerálja egy idő után már az adott dózist.

Elképzelhetőnek tartom, hogy ha szünetelteti az ember akkor utána ismét jó lehet... De hát a teljes kiürülés szerintem több hónap, meg hát vannak olyan betegek akik nem igazán tudják nélkülözni.

2017. nov. 14. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért hagytam abba 2 hónap után.. állítólag több idő kell neki.
2020. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!