Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fóbiámra való koncentrálástó...

A fóbiámra való koncentrálástól romlik a logikai- és emlékezőképességem?

Figyelt kérdés

Emetofóbiás vagyok, ami a hányástól való rettegést jelenti, legyen szó rólam, vagy a környezetemben bárkiről, kerülök minden helyzetet, utazást, dokit és ahol bármit elkaphatok, vagy bárkit láthatok hányni. Több, mint 15 éve rettegésből áll az életem, néha nagyon elhatalmasodik rajtam és pánikbetegséghez hasonlatos tüneteket produkálok, néha hetekig semmi bajom és majd' kicsattanok, úgy érzem, túlnőttem a problémán. Aztán megint jön a visszaesés.


De a kérdésem valójában: az elmúlt néhány hónapban iszonyatosan lepusztultam agyban. Rövidtávú memóriám szinte nuku, mindent jegyzetelek, amire fél perce gondoltam, nem jut eszembe, sőt, az sem néha, hogy tegnap mit csináltam. Koncentrálni nem tudok, nem bírok figyelni arra, amit más mond, pedig akkor éppen beszélgetés közben általában nem a fóbiára gondolok.


De ennek ellenére okozhatja mindezt a folyamatos lelki nyomás, az önemésztő gondolkodás, a nem létező problémák állandó újragenerálása?


Pszichológusnál voltam, előrébb nem lettem vele, gyógyszerrel leszedáltatni pedig értelemszerűen nem szeretném magam még jobban. Valakinek esetleg hasonló tapasztalatai, vagy fóbiája, Sorstársak? :/


És ami a legfurább az egészben... Nem nő vagyok, pedig náluk gyakori az emetofóbia.


2017. nov. 14. 23:37
 1/2 A kérdező kommentje:

A fóbiával kapcsolatban még valami: önismereti kurzusokra járok, rendszeresen járok edzeni, a munkám is rengeteg mozgással jár. Egészségesen próbálok táplálkozni, ami nem mindig jön össze, de figyelek rá. Sejtem, hogy anno, néhány éves koromban milyen trauma okozhatta a nyűgöm, el is fogadtam, viszont ennek ellenére is rettegek egy olyan dologtól, ami:

- bárkivel előfordulhat

- csak megkönnyebbülünk tőle

- általában egyszer-kétszer, néhány másodpercig történik

- ritkán okozza súlyos betegség

És én mégis ennek a pár másodperces szärságnak áldozom be az egész életem. Szóval változtatnék, nagyon szívesen. :)

2017. nov. 14. 23:41
 2/2 anonim ***** válasza:
2017. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!