Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most mi és miért van?

Ez most mi és miért van?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogyan kéne változtatnom az életemen. Úgy érzem, hogy valahogy ez így nem jó, de nem tudom min kéne változtatnom, nem tudom mit akarok. Semmi tervem nincs a jövőre nézve. Egy - két dolgot kitűztem mint cél, de nem azért mert valójában azt szeretném, hanem hogy legyen valami biztos az életemben. Nem csak simán arról van szó, hogy nem tudom mit akarok az életben, egyszerűen már abban sem vagyok biztos hogy élnem kellene. Nincs miért.

Úgy érzem , hogy folyamatosan magam ellen küzdök, képtelen vagyok elfogadni magam, miközben fogalmam sincs hogy ki vagyok én. Minden zavaros, és a gondolat, hogy megölhetem magam megnyugtat. Nem azért mert meg akarok halni, inkább egyszerűen élni nem akarok. Nem riaszt vissza a gondolat , hogy megöljem magam, a félelmem inkább attól van , hogy mi van ha nem sikerül kiviteleznem. Akkor azt hiszem nagyobb szerencsétlen nem lenne nálam a földön. Mert valójában borzasztó értéktelen ember vagyok, és ha élnék azzal mindenkinek csalódást okoznék, a szüleimnek is és magamnak is, amiért hasznavehetetlennek érzem magam. Jó lenne azt érezni, hogy minden rendben van, de ez nem lehetséges, mert mindig a saját magam útjába állok. Nem tudom, hogy ez lehetséges- e egyáltalán, sajnálom ha nagyon nagy zagyvaságot írtam és érthetetlen, de azt hiszem én vagyok a legnagyobb ellenségem, és van az életemben amit szenvedéllyel szeretek csinálni, mindössze az az egy dolog amiért érdemes lenne élnem, de még így se éri meg. Nem vagyok mély ponton, azt hiszem mindig is ilyen voltam/ volt az életem. Olyan mintha lebegnék, semmi sem valóságos, mintha álmodnék,

Szerintetek, mit kellene csinálnom?Valaha fog változni a helyzetem? Valakinek ehhez hasonló gondolatai vannak? Esetleg tapasztalatok. Előre is köszönök minden hozzászólást!



2017. nov. 15. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem irány egy pszichológus, és őszintén mondj el neki mindent. Annyira azért nem zavaros, amit írtál. Nincs önbecsülésed, és hajlamos vagy az önsajnálatra. Értéktelen ember pedig nincs!
2017. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ, és lehet igazad van és keresnem kéne egy pszichológust, de a szüleim nem szeretném, hogy megtudják, és saját keresetem meg nincsen.
2017. nov. 17. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül maszekon menned. Alapellátásban is van ilyen rendelés, ugyanolyan ingyenes, mint a körzeti orvos. Keresd meg, hogy a te körzeted melyik pszichiátriához tartozik, jelentkezz be telefonon, és menj el.
2017. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!