Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre frontin?

Pánikbetegségre frontin?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok pánikrohamom volt, aztán kb. 1,5 évig szinte egy sem. Ezután hirtelen a semmiből rám tört egy óriási roham, azóta folyamatosan szorongok, pánikrohamok törnek rám, és folyton halálfélelmem van. Nagyon sokszor jön egy olyan érzés, amit nem is tudok leírni, mintha aludnék, vagy álmodnék, vagy kívülről szemlélném magamat. Ez is megrémít. Elmentem egyenlőre háziorvoshoz, aki felírt propranololt és frontint. Érdekes módon a doki látogatása után teljesen megnyugodtam, semmi szorongás, semmi pánik, este mégis bevettem a propranololt, amit felírt, ami levitte a pulzusomat 45 alá... Ettől nagyon megijedtem, felhívtam, azt mondta akkor maradjon csak a frontin. A frontint úgy írta fel, hogy egy 5 hetes "kúrát", eleinte 3x1, aztán hétről hétre egyre kevesebb. (a leggyengébbet, 025-öst írt fel). Azt mondta, nem akar antidepresszánst felírni.


Mit tudnátok javasolni? Szedjem ezt az 5 hetes kúrát és ha nem használ menjek vissza? Nagyon tancsátalan vagyok, mert nem akarok rászokni a frontinra, és attól tartok, hogy a heti 3x1 után teljesen rászokok, és nem tudom csökkenteni az adagot. Ma teljesen jól voltam, így reggel csak 0,5-öt vettem be, majd délben is, aztán délután jött a roham...


2017. nov. 25. 14:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként heti 3x futok 5 km-t, sokkal kevesebb cukrot és koffeint fogyasztok, nagyon sok zöldséget, szedek magnéziumot, vitaminokat és folsavat, valamint minden nap meditálok, tehát a szorongást próbálom minden módszerrel legyőzni.
2017. nov. 25. 14:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
frontin segíteni fog, csak aztán szép fokozatosan abba kell hagyni
2017. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Írod, hogy régen sokszor volt pánikrohamod. Akkor sem mentél pszichiáterhez? Ne haragudj, de nem értem ezt a kísérletezést..bár a dokid valszeg ismeri az előéletét a betegségednek, és azért írta fel ezeket.

Én is pánikbeteg voltam, és kb 2 hónapig kezelt a háziorvos frontinnal, közben kivizsgáltatott, ami tőle telt. Mivel a rohamok nem szűntek, és más fizikai elváltozást nem talált, hamar beutalt a pszichiátriára. Kaptam Zoloft+Rivotrilt, és nagyon hamar megszűntek a rohamok. Ha van kedved, írj ..

2017. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Antidepi kell, mint a Zoloft is. (Szertralin)
2017. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!