Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Délutáni gyorsalvással ( kB...

Délutáni gyorsalvással ( kB 30perc) kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

#alvás #powernap
2017. okt. 19. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
én még egy óra alatt se alszok el, úgyhogy ha már sziesztázok akkor több időt szánok rá
2017. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 verzió szokott nálam előfordulni: vagy kipihentebben, frissebben, jókedvűen ébredek, vagy sokkal rosszabb állapotban, "azt se tudom hol vagyok", és nem lehet hozzám szólni.

Mondjuk ritkán sikerül rövid idő alatt elaludnom, szóval nem túl gyakori esetek.

2017. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem a 30 perc kevés délutánra, sokkal fáradtabb, lassúbb leszek tőle...

Kell kb egy-másfél óra, hogy kipihent legyek!

24 L

2017. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha elalszom, akkor az a lényeg, hogy ne keltsenek fel (pl. telefon se).

Néha másfél-két órát is alszom (ha sokat eszem-iszom, vagy ha nagyon kialvatlan vagyok), de előfordul, hogy 10 perc után olyan jókedvűen és kipihenten ébredek, hogy az valami csoda. Ez különösen akkor szokott bekövetkezni, ha nem vagyok kialvatlan, csak front miatt voltam álmos, vagy rossz cipőben gyalogoltam délelőtt és megfájdult a lábam. Akkor tényleg pár perc ellazulás, gyakorlatilag csak elbóbiskolok, és máris kiment a lábamból a fájdalom és megszűnt az ólmos fáradtságérzésem.


Egyébként, ha lefekszem, ellazulok és pár percen belül alszom (ha nincs zavaró körülmény).

2017. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SztupaDin válasza:
Inkább meditálj 30 percet. Az sokkal jobban felfrissít.
2017. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én fejfájással ébredtem, mert a legutolsó alkalommal a főnököm fejbeb.szott egy vonalzóval, azóta nem forszírozom.
2017. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fejfájás, és még fáradtabb vagyok mint előtte. Vagy maradj talpon és bírd ki estig, vagy pedig több időt szánj az alvásra, pl. min. 1 órát.
2017. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerencsés típus vagyok, nekem valamivel kevesebb is elég. Tíz éve minden ebédszünetben alszom a munkahelyemen. Elektronikus blokkolóóra van, kiblokkolok, van olyan hely, ahol nyugodtan tudok aludni az asztalra dőlve. Általában szinta azonnal elalszom, aztán kábé 10 perc után felébredek, ránézek az órámra, alszom még egyszer tíz percet, aztán a 30 perc leteltével visszablokkolok. Azelőtt bármennyi kávét ittam, délután háromra lecsukódott a szemem a számítógép előtt, most viszont egész délután munkaképes vagyok.

Ami meg az autóvezetést illeti, ha nagyon elálmosodom egy hosszú úton, félreállok, és alszom nyolc-tíz percet a hátradöntött ülésben. Tökéletesen elegendő felfrissülés az elkövetkező órákra.

De azzal is tisztában vagyok, hogy ez egyálalán nem mindenkinél működik. Például ha a feleségem elalszik délután, másfél-két óra után tér csak magához kóvályogva.

2017. okt. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vok almos delutan, szal nem erdekel.
2017. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 monen ***** válasza:
Kábultság, esetenként fejfájás.
2017. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!