Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért haldoklom állandóan?

Miért haldoklom állandóan?

Figyelt kérdés
Mármint mentálisan. Vannak barátaim, bár kevés, és hétvégén sehova nem járunk el, na jó, igazából együtt élek velük, ezért a hétvégét otthon töltjük )ahol amúgy utálok lenni). Lassan három hónapja stalkolom az exemet, váltakoznak bennem az érzések, próbálok arra gondolni, minden milyen jó, de igazából mindegy egy szar, mert konkrétan semmi, de SEMMI nem történik velem. A napjaim abból állnak, hogy felkelek, bemegyek suliba, aztán mikor végzem, elmegyek könyvtárba, kiveszek pár könyvet, amiket napok alatt kiolvasok, kivégzek heti egy sorozatot és viszlát. Vagy csak a szar idő miatt érzem magam így? De lehet, hogy valami világi nihilista vírus van bennem. Már a hülye magazinok "Hogyan éljük túl a szakítást?" és "50 dolog, amitől boldog leszel" cikkek sem használnak. Mit csináljak? (vicces szilvásbuktás emberek menjenek innen most)
2017. nov. 29. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk erőt veszel magadon, annyira xar életed nem lehet, van fedél a fejed felett, tanulhatsz, azt csinálhatsz, amit akarsz. Mindenkinek vannak xar időszakai, a legmosolygósabb embereknek is. Találj egy hobbit, az exedet meg tiltsd le mindenhol, hogy ne tudd nézegetni. El kell engedni a múltat.
2017. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Üres monoton inger nélküli passzív lét . Keress hobbyt sportot alkotó tevékenységet , önfejlesztő tréningeket önvédelmet stb .
2017. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én esküszöm, hogy keresek mindenben mindent, ezért is töltöm a fél életemet a könyvtárban, mert gondoltam, ha már ennyire halasodom, akkor tanulok, de aztán valami mindig eltörik, vagy nem tudom. Szeretnék elmenni pszichológushoz, de ha államihoz megyek, az csak gyógyszereket írogat fel, a magánra meg nincs pénzem.
2017. nov. 29. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok kb. csak nem stalkolom az exem és nem a barátaimmal élek.
2017. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D-Mano ***** válasza:

Tűzz ki egy hosszú távú célt, egy olyat, ami lelkesít.


Minden nap tűzz ki a következő napra egy teljesítendő célt.


Találj hobbit.


Tedd egy fokkal rendszeresebbé az életmódodat: pl. időben lefeküdni, kelni, enni stb.


Kezdj el valami sportot, amit élvezel. (Ne sakkozást :D)


Nekem 2 olyan periódusa volt az életemnek, amikor nem voltak céljaim. Ekkor azt tűztem ki célnak, hogy találjak egy célt, mert rövid-, közép- és hosszútávú célok nélkül lebegni az életben nagyon rossz és demotiváló. Az egyik ilyen periódus pl. most volt. Csak néhány hónapja találtam hosszú távú célokat (összeomlott az addigi életem, és újra kellett terveznem), közép és rövidtávúakat pedig csak pár hete. De már csak azért, mert megtaláltam ezeket sokkal jobban érzem magamat,motiváltabb vagyok.

2017. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak nagyon nehéz. Mármint azt a célt már nem tudom kitűzni, hogy felvegyenek egyetemre, mert fel fognak. A sikeres érettségit sem, mert már megvan. Ezeken kívül kb semmi mást nem tudok, bárhogy szeretnék és töröm rajta a fejem. Sportolok, tanulok, hobbim is van. A rendszerességgel már próbálkozom.
2017. dec. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!