Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generizált szorongásból van kiút?

Generizált szorongásból van kiút?

Figyelt kérdés
Feltehetően van hiszen számos beszámolót lehet olvasni az interneten, viszont sajnos nem találtam hozzám hasonló szituációt. Történetem röviden Édesapámmal nagyon rossz a viszonyom ebből adódott már problémám de ez sosem járt fizikai tünettel néha vitatkoztunk és ennyi. 1 éve áll fent a betegségem egy bulival kezdődött. Sajnos épp szülinapon voltunk egy Punnany koncerten ahonnan áttértem a ligetben egy régi társosághoz. Róluk azt kell tudni nem a legjobb baráti köröm éppen ezért "szakította" már velük mivel nekem volt életcélom jó érettségi, diploma, jó állás, boldog család tehát nem éreztem magam hozzájuk illőnek , hogy csapjuk állandóan magunkat szét buliba szerekkel. Sosem próbáltam ki semmit még a füvet sem épp a céljaim miatt viszont akkor belevittek engem extasyt adtak hülye voltam kipróbáltam bocsánat inkább idióta, sajnos akkor mivel életem első és utolsó szer fogyasztása volt. Bevétele után rettentően rosszul lettem nem tudtam kezelni a magas pulzust és nyugtalanságot rettentő este volt de szerencsére túléltem. Viszont azóta ugyan azok a tünetek jönnek ki rajtam magas pulzus és halálfélelem. Nyáron szinte teljesen eltűnt viszont most az egyetemen vizsgaidőszak napi rendszerességgel leszek rosszul. Igazából ha valamilyen stressz ér vagy csal fáradt vagyok akkor előjön. Volt már valaki hasonló cipőben és ha igen ki mit ajánl? pszichológus?pszichiáter? homoepátia? agytréner? hipnózis? sport? étrendváltoztatás? illetve van köze az apa kapcsolatomhoz a rosszullét? felszínre hozta a problémákat vagy egyszerűen csak traumát kaptam ott? Köszönöm szépen aki időt fordít rám és próbál segíteni! : )

2017. nov. 30. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Vannak emnerek akik érzékenyebbek. Érzelmileg és fizikailag is. Persze lehet, hogy ez az apukáddal való rossz viszony miatt alakult ki lehet eleve ilyen vagy. Igazából mindegy az ügy szempontjából. Szerintem megijedtél a drog okozta tünetektől és ez visszaköszön. Nekem 2.pohár bor is kiváltja ezt. Szerintem ne rohanj a pszichiáterhez mert kapsz egy rakás gyógyszert amitől jó eséllyel még rosszabbul leszel. Első körben a sporttal próbálkoznék. Pszichológushoz elmejezsz neszélgetni ha úgy érzed nincs kivel. Hátha....én még normálissal nem találkoztam. De ha van rá.időd és pénzed ez is egy lehetőség. A.neten va sok előadás a témában esetleg hallgasd meg.őket. Feldmár Andrást, Popper Pétert, Pál Ferit, tudom ajánlani. De ha a valami erősebbre vágysz akkor Csernust is találsz. ☺
2017. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg eleve szorongóbb lehetsz az átlagnál. Hogy apukád miatt, vagy az egyszeri szerhasználat miatt, vagy más miatt, az most annyira nem lényeges.

Ki lehet ebből jönni. A pszichológus jó dolog, az autogén tréning is jó, a jóga is, és a rendszeres sport is segíthet. Ebben a sorrendben. :)


Étrend? Nem írtad, hogy mit eszel, a serkentőszerek és az alkohol biztosan nem segít (amíg iszik az ember, igen, de utána még rosszabb). De van akit pl. a szénhidrátdús vagy a zsíros kaja megnyugtat (tészta).

2017. dec. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a típusú problémát úgy szokták kezelni, hogy hetente 3x mozogsz 10-15 percet, eljársz pszichológushoz, naponta egyszer relaxálsz 10 percet, és ha szükség van rá, akkor a pszichológussal egyeztetve elmész pszichiáterhez, aki nem bogyókat, hanem enyhe szorongáscsökkentőt ír fel általában. Kb. 1 hónap után az emberek jobban szoktak lenni, 6 hónap után pedig akár jobb is lehet az életminőségük, mint előtte.
2017. dec. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2017. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!