Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Miért...

Mi történt velem? Miért lettem ilyen.

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, pszichés problémákkal küzdök. Szeptemberben pszichiátriára kerültem. Halál közeli élményem volt. Szorongásos pánikbetegséget állapítottak meg nálam, amire kaptam gyógyszert (Én persze azt hittem agydaganat okozta a zavartságom és a látászavarokat) Aztán kikerültem onnan azt hittem minden rendben lesz ezentúl, folytatom a sulit, találkozgatok a csajommal, folytatom a rég abba hagyott sportolást. De nem így lett. Borzasztóan lusta vagyok bármit is tenni főleg tanulni. Régen az informatika érdekelt, de mára... Csak fekszem és nézem a agyműtétes videókat az interneten és borzongok rajtuk. Ezzel sanyargatom magam. Elhanyagolom a kiskutyám. Nem járok össze a haverokkal. Már videójátékokat is lusta vagyok játszani. Nem érdekel semmi konkrétan ,semmi az értelmetlen videó nézekedésén kívül. Már lassan többet tudok a rákról mint egy átlagos ember, pedig nem vagyok beteg, én egy fizikailag egészséges fiú vagyok, még a neurológus főorvos is elcsodálkozott hogy évek óta nem sportolók és ilyen a testfelépítésem. Úgy érzem szellemileg torzultam. A szüleim mindent megadtak nekem szó nélkül és én mit adtam nekik? Káromkodok/kiabálok velük, visszabészélek, ott bántom őket ahol tudom. Ugyan ez a barátnőmmel bántom sokat őt is ok nélkül. Miért teszem tönkre a saját életem? Miért vagyok ilyen p*raszt? Segítség kell! De már nem győzök pszichológushoz járni. Annyira lehetőségem van én elpazarlom.

2017. dec. 4. 17:00
 1/1 A kérdező kommentje:
Amióta kiírtam a kérdést sok mindenegvaltozott. Elkezdtem sportolni, eszek rendesen jó minőségű ételek. Nem szedem a nyugi bogyókat sem (saját elhatározás). A barátnőmmel szüneteltetjuk a dolgot. Rájöttem hogy nem mindig a szüleimnek volt igaza és csomoszor elhittem hogy én rontottam el valamit. Nem mindig így volt. Lehet a hipochondriám miatt de egy csoportba szedtem a tüneteim. De azóta ezekket észre se veszem. Ha például az utcán vagyok és van az a fura érzésem, egyszerűen tudatosítom magamban hogy ez nem valós. Tehát visszatérve a tünetekre. Visual Snow igen ezzel élek és sok ismerősöm is. De igazából csak addig zavart amíg nagyon figyeltem ezekre a dolgokra. Na mindegy. A barátnőmmel nemrég szünetelünk de így is beszélünk mint előtte. Csak nem veszekszünk. Most hogy egy csomó vizsgán túl vagyok, egész nyugott vagyok. Megtagadtam a Zoloftot, Ribotrilt, Perdoxot. Nem sovargom utánok. Kipróbáltam egy légzés technikát is. (wim hof method) Merem remélni hogy segített. Őszintén, jobban vagyok. Privátban páran írtak. Köszi srácok! :D
2018. máj. 26. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!