Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek jó úton vagyok?

Szerintetek jó úton vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat dolgoztam az önelfogadásommal es hosszú évekig nem tudtam h sikerülni fog e.

Magamnak akarok tetszeni , hiaba mondjak h jól nézel ki bla bla mert en vagyok az aki magam el kell fogadjam es szepnek kell lassam .

Rájöttem h nem megy a mantra h fogadd el önmagad stb anelkul h ne törtenne valami pozitiv valtozas velem .

Lefogytam több mint 20 kilót de meg mindig molett vagyok , fodraszhoz jarok rendszersen es szoliba , vettem csomó minösegi sminket , minden arnyalatot , szep cuccokat , taskakat , mert azt mondtam h tisztelem magam , nem veszek fel akarmit , nem eszem meg akarmit . Keves es minösegi kaja , minden amivel erintkezem kellemes kell legyen , szep fehernemuk , tehat mindenem targyam kellemes , márkás, szép .

Azt mondtam szeretni fogom magam , ápolni amig elérek egy pozitiv önképet .

Hát mindez nem volt 2 forint .

Leszörtelenittettem a labam lezerrel , eltavolittattam az arcomról lézerrel pár szépséghibát mert úgy érzem igy jobban el tudom fogadni magam es rajöttem h ha valami nem tetszik rajtam akkor tudok rajta valtoztatni , nem kell gyulöljem magam . Még egy két dolgot javitok magamon h vegre boldogan nezzek a tukörbe.

Szerintem ezzel barmelyik pszichológus elegedett lenne .

Ti hogy látjátok?

40 eves nö vagyok , elvalt



2017. dec. 6. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, így teljesen elégedett se. Csak a külső változásokról írtál. Fogyás, márkás cuccok, szőrtelenítés, stb. De hol marad a lelki fejlődés? Életcélok, kreatív hobbik, család, háziállatok, alkotás, emberi kapcsolatok, stb? Hogy egy autós/motoros hasonlattal éljek:. Át lett fényezve a kasztni, de a motorban semmi nem lett kicserélve. Pedig a motor a lényeg, nem a fényezés.
2017. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet ertek az elottem szoloval!!! A kulso “kezeles” csak FELULETI!!! Az igazi valtozast belul, magadba kell elerni. Dicserd meg magad minden nap, jol nezel ki, csinos vagy, nem hiztal, boldogan keltel fel stb stb.. mindig egy kis aprosaggal, es elfogod erni a celod! Sok sikert!
2017. dec. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az mindenképpen tiszteletre méltó, hogy nem hagytad magad süllyedni az önutálatban/önsajnálatban.


Ezt sokan nem teszik meg (nem okolom őket, nem könnyű).


Viszont -ahogy előttem is- írták, a külsőségek csak egy részét képezik az önszeretetnek.


Továbbmegyek: az eszközölt változtatások csak az okozatot kezelik.


Olyan ez, mintha tüske fúródna az ujjadba, te pedig fájdalomcsillapítót vennél be rá.


Újra és újra visszatér a fájdalom, ezért ismét fájdalomcsillapítót kell bevennde...újra és újra.


És nem is lesz az igazi az ujjad.


A megoldás a tűske megtalálása és kihúzása.


Lefordítva a te életedre: meg kell találni a kiváltó okot, ami az önelfogadási/önszeretet problémákat okozza. Mert csak így lehetsz hosszú távon jól, és szabad.


Szerintem érdemes rákeresned a Google-ban az "Önszeretet teszt" és "önszeretet fejlesztése" kifejezésekre.


Bár magára a teszre nem hiszem, hogy szükséged van, azért érdekesség képpen kitöltheted a kiértékelés miatt.

2017. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!