Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton pörög az agyam es nem...

Folyton pörög az agyam es nem tudok ez miatt se aludni se tanulni. Valami tanacs? (lent reszletesebben)

Figyelt kérdés

Felkelek majd zenet hallgatok általában mert ugy könnyebben pörög az agyam (egyszeruen nem tudom abbahagyni, zene nélkül is ugyanugy agyalok de zenével sokkal masabb)

Iskolába meg ugy ahogy az orara tudok figyelni de sokat elkalandozik a figyelmem

Neha ki is akadok ha hozzamszolnak mert épp pörgök valamin

A tanulas az káosz.. Nem tudok 5 max 10percnel tovabb a konyv felett ülni

Es este lefekszem 8kor (!) es ejjel 2-3ig pörög az agyam



2017. dec. 8. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nincs gyógyszer, vitamin, vagy terápia. Erőltetni kell, hogy egy adott dologra koncentrálj, és idővel egyre jobban fog menni. Én sokáig elalvás előtt kezdtem el agyalni. " Mi volt, mi lesz, mi lett volna ha", stb, és persze ezt órákig, alvás meg nuku. Azt találtam ki, hogy betettem egy természetfilmet, vagy a világegyetemről egy videót, és azt hallgattam, de becsukott szemmel. Ha kezdtem volna gondolatban elkalandozni, akkor kényszerítettem magam, hogy csak a narrátor dünnyögésére figyeljek, és így el is aludtam.
2017. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyelemzavaros vagy. Cseppet sem ritka. Olvass utána. Biztos van valami technika, amivel többé-kevésbé te tudod irányítani, nem ő téged.
2017. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy fizikailag lefárasztva! Nem vagy figyelem zavaros! Ha nem tudsz aludni, fuss, tornázz, sétálj a levegőn. Este 8-kor minek fekszel le?
2017. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Attól függ min pörög az agyad. Ha van egy konkrét dolog, ami bosszant, ki kell iktatni; de valószínűleg jön majd újabb agyalni való. Ez egy ördögi kör. Sajnos tapasztalat! :(
2017. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam nagyon sokáig. Szorongás miatt volt, állandóan a jövőn kattogtam. Mióta tudom, hogy mit szeretnék elérni, már nincs ilyen problémám. Az a lényeg, hogy neked is legyen valami célod, meg hobbid, ami leköt, és nem lesz felesleges időd agyalni.
2017. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Most akkor még gyorsabban akarod pörgetni a gondolatokat/vagy inkább bemennél a hurrikán szemébe?

Ezt először is el kellene döntened!

Amúgy szinte mindenki (az átlageberek) így vannak ezzel, de még csak nem is tudatosítják ezt.


Valójában általánosan szinte nem is tudjuk elcsípni a jelen pillanatot...


Még egy ebédet sem tudunk megenni anélkül hogy ne beszéljünk; ne hagyjuk magunkat elkalandozni: vagy a múlttal babrálunk - amit már úgysem tudunk megváltoztatni mert elmúlt/vagy a jövővel kalkulálunk általában feleslegesen, mert lehet úgysem az lesz ami kipattan a fejünkből.


Szóval feleslegesen gondolkodunk értelmetlenül, ezzel elködösítve a jelen pillanatot.

Nem érezzük a leves ízét mert azon gondolkodunk mi lesz a tv-ben.

Nem érezzük az étel illatát, mert gondolatban egy jungelben vagyunk éppen, és lepkéket hajkurászunk...

Ez így vicces azért kicsit.

Másfelől viszont úgy is lehet nézni ezt, hogy a gondolkodást meg lehet figyelni.

De hogyan?

A gondolatot egy másik gondolat nem tudja megfigyelni ha jól megnézed, de akkor hogy láthatunk rá? ("A kés nem tuja elvágni saját magát,,) Szóval van valami bennünk emberekben, amivel képesek vagyunk megfigyelni a saját gondolatainkat.

Ez a valami az ami: nem mozdul, nem függ a gondolatoktól - de látja őket; de nem leírható; nem elmondható; még csak nem is elképzelhető.., vagyis nem tudható. De tapasztalható.

Ha rendszeresen gyakorlatot végzel - tapasztalhatod is, és a tapasztalás következtében már nem kell kényszerből a saját gondolataid irányíthatatlan áramlataiban kontrollálatlanul elmerülnöd.


Ehhez viszont pl valamilyen meditációs módszert kell rendszeresen gyakorolni.


Azt javasolom gyakorolj valami egyszerű meditációt - mondjuk a reggeli zenehallgatás helyett; csak naponta 15p-et - két hétig.


Ez nem nagy időbefektetés ha azt veszed, viszont két hét alatt egyértelműen rájöhetsz.., hogy nem kell elszállnod a hurrikán által keltett szélben, hanem beállhatsz nyugodtan a közepébe is, ahol csak csen van és nyugalom.


Most így adok is egy gyors tippet, ami célra vezető lehet, de nem muszáj a keleti kultúrába sem belefolynod ha nem akarsz, kereshetsz más meditációs módszert is...


[link]

2017. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!