Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » BIpoláris zavarom lenne?

BIpoláris zavarom lenne?

Figyelt kérdés

Egy barátom említette, hogy nagyon durván és hirtelen változik a hangulatom teljesen ellentétes tónusúra, és olyan mintha bioláris zavarom lenne. Erre én akkor csak bólintottam, meg persze kérdezgettem, mert imádom a mentális betegségeket tanulmányozni, a skizofréniát, a borderline személyiségzavart a depressziót, mind olyan érdekesek!

Találtam egy kérdést, amiben a bipoláris zavarról van szó, és utánaolvastam.. nagyon nagyon igazak rám a leírtak. Alvászavaraim is voltak (lol most is hajnali 2 van mondjuk) és egy depressziós időszakom, ami most is tart, csak fel van váltva olyan napokkal, amikor jobban vagyok, mint pl most is. Egyik pillanatról a másikra megútálom az embereket magam körül, és nem csak a szófordulat miatt mondom ezt, tényleg látni akarom az arcukon a fájdalmat, és élvezem ha szenvednek, és rendes fájdalmat okoz ha boldognak látom őket (akik nekem nagyon fontosak azokra ez nem vonatkozik) viszont nemsoká semmi bajom nincs velük, és még segítek is nekik teljesen önzetlenül, mert rossz nézni ahogy szenvednek. Múltkor így volt egy csajjal, akit megvédtem a piszkálástól, később pedig én magam akartam volna látni ahogy eltorzul a fájdalomtól az arca, ahogy magába fordul. Ezek csak komolytalan gondolatok lennének? Ha az egyik percben nevetek, hangosan és vihogva megyek az utcán, majd egy apró dolog jön, és csendesen, fáradtan folytatom az utam, majd megint jó kedvem lesz egyik pillanatról a másikra az normális? A hormonok miatt van ugye? Kicsit megijedtem, mert azt hitem, hogy ez mindenkivel így van.. mindenkinek vannak hangulatingadozásai..ugye?

Tinédzser vagyok amúgy, valószínűleg ezért lehet 14/L



2017. dec. 10. 02:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak hangulatingadozásai, legfőképp ebben a korban. A tüneteid pedig nem csak bipoláris zavarra utalhatnak, olyat például még nem hallottam, hogy a bipolárisak szeretnek direkt fájdalmat okozni, gonoszkodni másokkal. Ez általában a pszichopatákat jellemzi, illetve a nárcisztikus személyeket, akik azért bántják a másikat, hogy a fölényüket fejezzék ki, és az sem ritka, hogy várják, ahogyan a másik kér bocsánatot olyan dologért, ami nem is az ő hibája volt.


Lehetsz beteg, érdemes lenne elmenned szakemberhez, de az is előfordulhat, hogy szimplán csak rosszindulatú és gonosz vagy, a hangulatzavarokat illetően pedig lehet, hogy a hormonok játszanak veled.


22/N

2017. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez még nem bipoláris, maximum ciklotímia. De arra sem gondolok. Kamaszkorban előfordul ilyen teljesen egészségeseknél is, de nyilván attól, hogy tini vagy, még lehetsz beteg is.
2018. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!