Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkahelyi illetve általános...

Munkahelyi illetve általános kiégésnek mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Mikre figyeljek, ha ezeket tapasztalom, akkor illik rám a definíció?

2017. dec. 14. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de másoktól ilyeneket hallottam: kipihenhetetlen fáradtság, depresszió, életuntság, ingerlékenység, nyűgösség, fejfájások, sűrű megbetegedések, deperszonalizáció. Egyébként tudod, a google a barátod. Beírod a fenti kérdésedet,és kiad 200 oldalt a témáról.
2017. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Voguelilias válasza:

A kiégésnél alapvetően a cselekvés iránt lesz az ember közömbös.

Gondolok itt arra:

2017. dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Voguelilias válasza:

A kiégésnél alapvetően a cselekvés iránt lesz az ember közömbös.

Gondolok itt arra:

-nincs kedvem dolgozni menni

-nincs kedvem az adott munkát elvégezni

-ingerlékennyé/közömbössé válasz a munkáddal

-egyre csökken a kommunikáció a munkatársakkal

-állandó fáradtság

-úgy érzed a dolgok kicsúsznak a kezedből

-kezdeti lelkesedés alábbhagy

-üresnek érzed a hivatásod

-ellenségességet látsz másokban

-koncentrációd csökken

Még számtalan tünet jellemzi sőt ezt a Burnout szindrómát több fázisra osztják mint pl: remények fázisa, munka szeretetének fázisa, frusztráció fázisa, apátia fázisa, utolsónak pedig a pszichoszomatikus reakciók jelennek meg.

2017. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az általad leírtak alapján most vagyok az apátia fázisban. És valóban, kb. ilyen sorrendben mentem végig rajta, pedig csak 1.5 évről van szó... És a leírt tünetek is mind illenek rám.
2017. dec. 14. 15:35
 5/6 Voguelilias válasza:

Akkor mielőbb keress szaksegítséget aki jártas ilyen téren.

Egy ilyen krízishelyzettel nagyon nehéz egyedül megküzdeni de több lehetőség is rendelkezésre áll ennek az állapotnak a kezelésére. Ilyen lehet egy pszichoterápia vagy vannak különböző tréningek mint pl az autogén tréning akár különféle stresszkezelési technika elsajátítása ezek mind javítanak a kialakult helyzeten.

Mielőbb foglalkozz ezzel mélyebben mert a tartós stressz különféle szervi megbetegedések alapja.

2017. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az apátia szakaszában vagy, kérdező, hanem a tavaszi fáradtságban. Korán jelentkezett, mert már most kiürült a szervezetedből minden vitamintartalék.
2017. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!