Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zajlik a pszichoterápiás...

Hogy zajlik a pszichoterápiás kezelés? Mi történik az találkozókon?

Figyelt kérdés

Voltam már pár pszichológusnál több éves kihagyásokkal.Amikor úgy éreztem,hogy szükségem van rá.

Az egyik azt mondta nekem,hogy ami a köztudatban van, ami a médiában megjelenik, amit írnak róla az teljesen más, mint a valóság. Mindezt az után,hogy ezt megjegyeztem neki.


Lehet, hogy hihetetlenül hangzik,de nekem egyik sem mondta meg,hogy ő melyik irányzatot képviseli


milyen módszerrel dolgozik,

[link]

van miből választani

Elvileg ezeket el kellene mondania !


Nekem melyikre lehet szükségem,melyik hozhat változást nálam,van-e bajom vagy sincs, ha igen akkor mi lehet.

Soha semminek a mélyére nem ástunk le,nem próbálták meg kideríteni,hogy mi állhat a dolgok mögött.

A torz énkép lerombolása és új felépítése!! áh

Tulajdonképpen csak beszélgettünk,felesleges dolgokról olyasmiről ami nem jelentett gondot.Nem a problémákról beszéltünk.

Azt ugyan elmondták,hogy nekem is bele kell tennem a magam részét,de azt nem mondták el,hogy ez mit s jelent és azt sem,hogy mi az ő részük és ők mit tesznek bele.


Én értem, hogy én vagyok a hibás mindenben és a pszichológusok sosem tévednek és nem hibázhatnak,de a nem világosítanak fel akkor miét én vagyok hibás az eredménytelenségért.

Nem tudom, hogy ők mit várnak tőlem, nem tudom,hogy én mit várhatok tőlük,nem tudom minek kellene történni 50-60 perc alatt.

Mitől, minek a hatására változik meg a saját magamról alkotott erősen negatív kép?

Csináljak olyasmit amihez nincs önbizalmam és akkor majd egyszer csak lesz?

Hány kudarccal kell szembenézni?


Hogy zajlik egy pszichoterápiás kezelés? Miben és hogyan segít?

Ha mindent nekem kell csinálnom és semmit nem kapok a pszichológusoktól akkor miért fizetek?

Nem kapok új nézőpontot ,nem derülnek ki a gubancok okai,nem vezetett rá semmire.

Lényegében semmit sem kaptam soha a pénzemért.

Ennyire reménytelen és buta meg nehéz eset nem lehetek.


Hogy zajlik egy pszichoterápiás kezelés? Miben és hogyan segít?

Én csinálok valamit rosszul vagy rossz pszichológusokat fogtam ki? 4-et.

A legutolsó azt is megjegyezte,,hogy: Ja, oda nem szabad menni. Nekem ezt honnan kellene tudnom....



2017. dec. 14. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan pszichológust választasz, aki kiképzett terapeuta, kevesebb a rizikó. Ha mélylélektani a terapeuta (pl.: integratív) valószínű a gyógyulás.

Mellesleg a terapeuta mutatja az utat, de az úton Neked kell végig menni.

2017. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy pszichológus igazából csak meg halgat. És próbál terelni a jó út fele. Úgymond észrevétlenül taszigál, de amúgy az embernek mindig önmaga kell fel fedezni a jó utat. Ha ez nem sikerül akkor lép képbe a pszichiáter :/ a pszichológusok nak van egy olyan elmeletuk, ha az egyén nem képes fel fedezni a hibát/ megoldást akkor már mélyebb dolgok álnak a háttérbe. Magyarán meg mondva akkor hülye vagy hogy nem vagy képes meg oldani saját probl. És menj szedj nyugtatót. Pff. Úgyhogy ebből ítélve én nekem meg is van a véleményem az Ilyes féle emberekről, többet ér a sport, hobbi űzés. Társaság.... semmi pénzért nem mennék el pszihplogushoz.
2017. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1

Szépen hangzik,hogy foglalkozik pl integratív pszichoterápiával,de mi az? Miben más,hogyan működik?


Honnan tudjam,hogy foglalkozik-e ilyesmivel ha nincs megadva? És ha egyszerűen nem alkalmazza?


Ha alkalmazza is mit ér 2-3 hetente 50 perc?


Még mindig ott a kérdés,hogy az integratív az pontosan micsoda? Miben más, ,mint a kognitív vagy a viselkedésterápia?


Ha ezek más folyamatot és módszert takarnak akkor kinek i a feladata?


Nem fontos kideríteni,hogy mi állhat a dolgok hátterében? Nálam ilyen nem volt.

Addig, oké, hogy félek valamitől. Erre az a válasz,hogy próbálkozni kell vele.

Az nem fontos,hogy vajon miért félek tőle?


A munkát tőlem elvárják csak nem mondják el,hogy mi az a munka .És ők mit csinálnak?

2017. dec. 15. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felejcsd el a pszichológust. Ha téged már ez is bosszant hogy ő mennyire nem foglalkozik vld akkor haggyad az egészet és tényleg old meg a problémáidat magad.
2017. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy el kellene felejtenem,de úgy érzem,hogy egyedül nem tudom megoldani a gondjaim.

Valamiért úgy gondolom,hogy mélye belül valahol,valami miatt félrecsúszott.Ha kiderülne mi ez és sikerülne megoldani,feldolgozni akkor beindulna egy változás és szép lassan a minden a helyére kerülne.

Ehhez nem kaptam segítséget.


Elég nagy csalódás,hogy a szakma lényegében átverés. Ezt is fel kellene dolgoznom,mert már rögeszmés és nem tudok szabadulni ettől a gondolattól.


Attól,hogy csak beszélek róla nem lesz változás.Azt hittem egy terápiában történik valami a találkozó alatt is. Hogy fog,mitől fog megváltozni a magamról alkotott kép?


Csúnya amit mondok,de ha a pénzemért egy pszichológustól,terapeutától olyan életbölcsességet kapnék amihez ingyen hozzájutok a facebookon az elég szomorú lenne.

Mondjuk annyit sem kaptam még soha.

Nem hiszem,hogy ennyire nehéz eset lennék, de azt is nehéz elhinni, hogy egyszerűen csak rossz szakembereket találtam meg.


Valaki legyen olyan kedves és magyarázza el nekem,hogy mi történik a különböző terápiák során, miben mások,mit csinálnak másként a terapeuták. Hogyan fejti ki a hatását ez a fajta meg az a fajta terápia.

Elmegyek segítséget kérni és ne kapok.

Nem terelgetnek,nem derül fény semmiféle elfojtásra,önsors rontó mechanizmusok feltárására. Semmi olyan nem történik ami a köztudatban a szamáról él vagy amit a szakmáról olvasni lehet. Miért? Én együttműködő vagyok,őszinte és nem kapok semmit.

Ja, de kapok, figyelmet.

Bocsánat, hogy ezt mondom,de ettől nem oldódik meg semmi. irigylem azt akinek igen.

Nekem pl a cselekvéssel van a bajom. Nem megy. Nem kapok segítséget ahhoz, hogy ezt le tudjam küzdeni.

Nem kapok segítséget ahhoz,hogy higgyek magamban és tudjak tenni magamért.

Miért nem?

2017. dec. 26. 11:47
 6/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus beszélget, a terapeuta gyógyító módszereket alkalmaz. Az integratív terápia minden hasznos eljárást, és módszert magába integrál, a leghatékonyabb gyógyulás érdekében.

Minden kérdésedre választ kaphatsz a YouTube-on, az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című (24 előadás) sorozatban

2018. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én terapeutához járok, de nem alkalmaz semmit! Esküszöm meghallgat,közbeszól,ne mondjak ezt vagy azt,mert nem nem tud vele mit kezdeni,pénzt kér,majd elküld.
2018. jan. 27. 11:45
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A találkozókon az történik, hogy fizetsz, ő meg úgy csinál, mintha értene hozzá. Közben nem feltétlen haladsz előre. Tehát csak a pénzedre mennek. A pszichológia egy áltudomány. Valamikor azt csináltuk, hogy el kellett lazulnom és beleképzelnem magam egy virág helyzetébe. Lefogadom, a "szakember" se tudta, mi ez az egész. Nem is lett tőle jobb.
2018. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!