Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, és most kezdtem el rá szedni napi 50mg L-Thyroxin tablettát. Akinek hasonló a baja és ezt a gyógyszert szedi: - nektek mikor kezdett javulni az állapototok? - fogyás kezdődött-e (ha igen, mikor)

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 01:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

nekem akkor vették észre, hogy alulműködésem van, amikor kiderült, hogy cukorbeteg vagyok (2007-ben). Én három hónap alatt 26-28 kilót fogytam, de ez inkább a cukorbetegséggel volt összefüggésben szerintem.


én is 50 mg-mal kezdtem, ez egy-másfél évig kiválóan működött is, aztán sajnos, hirtelen elkezdtek romlani az értékeim, ma már 125 mg-ot kell szednem. nekem még szubklinikai hipothyreosisom van, ami azt jelenti, hogy a leleteken látszik, hogy vmi gebasz van, de amúgy nem okozott még egyéb panaszt.


amikor romlottak az értékeim, mindig megéreztem. miből? ezeket tapasztaltam:

- aluszékonyság

- hidegrázás

- körömszétmállás a kezemen

- koncentrációs zavar (ez a mhelyemen elég zavaró volt)

- és a legészrevehetőbb, legkellemetlenebb: bélműködés leállása. Egyszerűen nem tudtam elmenni nagyvécére, bármit ettem.


Amikor megemelték a gyógyszeradagot, minden egy varázsütésre helyreállt.


Amúgy önmagában a thyroxin tök ártalmatlan - de tényleg az lenne a legjobb, ha ebben ki is merülne a betegség.



Nem tudom, jársz-e könyvtárba, ott lehet könyveket kivenni a témáról. Vannak benne nagyon jó mintaétrendek is.

Én egyébként úgy fogytam le (cukorbetegdiétával!), hogy naponta csak 1200 kcalt ehettem orvosi előírásra, és ezt nem napi 3, hanem napi 6 étkezéssel. Minden nap ugyanakkor, ugyanannyit ettem...

Utána pedig elkezdtem mozogni.

2010. jún. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nekem egy vérvizsgálatkor derült ki, hogy "már majdnem" pajzsmirigyalulműködésem van, a laborértékek mindig nagyon alacsonyak, de most már végre kaptam gyógyszert rá, mert a tünetek kikészítettek...

Főleg a WC-probléma (annyi hashajtót megettem már, hozzá is szoktam :(

A fogyást nagyon várom, mert már minden diétát kipróbáltam és soha nem fogytam egy dekát se.

Szóval nagyon várom hogy hasson a gyógyszer!

2010. jún. 3. 16:43
 3/28 anonim ***** válasza:

Most a fogyást komolyan kérdezted? Én már 4 éve szedem, de szó sincs fogyókúrás tablettáról. Mivel az anyagcserét felgyorsítja, ezért többet kíván a szervezeted, és ez esetleg beindíthatja a 2-3 kilót, de többet ne is remélj. Én 75-öt szedek, kb. 3 hónap, mire rendeződik a pajzsmirigy szinted.

Valakinek akár 9 hónapig is eltart, nekem kb. ennyi kellett, azóta semmi bajom, folyamatos gyógyszerezés mellett még babát is szültem, aki most 7 hetes.

2010. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

első voltam.


amikor az orvos megállapította a cukorbetegséget és a az akkor még minimális pajzsmirigyproblémát, reménykedtem, hogy a cukorbetegség az nincs, csak téves diagnózis. 3 hónap alatt lement rólam majdnem 30 kiló - és akkor mondta a doki, hogy pajzsmirigybetegséggel nem lehet ilyen könnyen fogyni. úgyhogy, valóban, nagyon gyors változásban ne reménykedj. inkább egyél többször keveset, mozogj. jobban fogod magad érezni, hidd el, már csak a bélműködés rendeződése miatt is.


nálam, meg sajnos, most csütörtökön azt valószínűsítették, hogy ez a szubklinikai dolog bedőlt, és elkezdett romlani a pajzsmirigy állapota. egyelőre keresek olyan étrendet, ami alulműködéshez jó.

beszélgettem egy amerikai lánnyal, ő mondta, hogy a jódozott dolgok károsak, nem szabad szóját se enni... stb.

2010. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy nem fogyókúrás tablettának gondoltam az L-Thyroxint, a kérdésemet elolvasva nem tudom hogyan láttad ezt bele... ( fogyás keződött-e és ha igen mikor? hol van itt szó fogyókúrás tablettáról?!
2010. jún. 7. 01:09
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és sajnálom hogy rosszabbodott az állapotod! Remélem sikerült stabilizálni és az étrendnen tényleg nézz utána, nem csak magyar, hanem amerikai / angol oldalakon is, sokkal megbízhatóbb a szakirodalom.

Nyilvánvaló hogy mozgok, tornázok, kardiózok, stb, csak a tabletta szedése előtt is mind csináltam ezeket, és egy dekát se fogytam, sőt. Az egész családom ebben a bajban szenved, és mindenki pálcika volt aztán nagyobb és nagyobb lett..

2010. jún. 7. 01:11
 7/28 anonim ***** válasza:

A fogyókúrás tablettát nem szó szerint értettem, hanem idézőjelesen. Csak úgy látom, hogy neked leginkább a fogyás a lényeg, nem pedig, hogy a hormonszinted helyreálljon.

Jobbulást neked.

2010. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocs de ebből a mondatból teljesen egyértelmű :)

"A fogyást nagyon várom, mert már minden diétát kipróbáltam és soha nem fogytam egy dekát se.

Szóval nagyon várom hogy hasson a gyógyszer!"

2010. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
én megértem ezt, mert amikor romlanak az értékeim, és lelassul az anyagcserém, meg tudnék őrülni. iszonyú hasfájdalmakkal, a has szétfeszülésével jár. nem puffadt lesz, hanem ami bemegy, az nem jön ki. és az ember szinte kibugyog a nadrágjából...
2010. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Yeah, whatever. A kérdésben egy dolog szerepelt, mert a többire, amire kíváncsi voltam (mellékhatások, dozírozás, vérvételek rendszeressége,stb) arra máshol már választ kaptam. "Tök jó" hogy a rendes válaszolók közé mindig bekeveredik egy-két okostóbiás, aki amellett hogy nem tud olvasni és szöveget értelmezni, még szeret következtetéseket is levonni. Köszi a válaszokat.
2010. jún. 7. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!