Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy egy ember nem...

Van olyan, hogy egy ember nem tudja feldolgozni a gyerekkorában szerzett lelki sebeket és egy életen keresztül szenved? Mit lehet tenni olyankor?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 01:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%

#6-os

Szeretem, ha egy dilettáns elrettenti a kérdezőt a megoldástól.

Az igaz, hogy az orvos, vagy pszichológus csak akkor tudja a megoldást, ha mélylélektani terapeuta kiképzésben is részesült.

Jó lenne, ha elolvasnád John Bradshaw "A bennünk élő gyermek" című könyvét, és nem írnál badarságokat.

Az eseményeket nem lehet megváltoztatni, de a hozzájuk tartozó érzelmeket IGEN.

2018. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem igaz.Nem hiszem,hogy akit komoly trauma ért,netán állandó bántás,kudarc,vagy lelkileg,fizikailag zaklatták az majd valaha is nem negatív élményként fog az elmúlt hosszú évekre gondolni.Ezeket nem lehet pozitív élményekké alakítani.Gondoljatok bele hány híres ember van akik idővel mind öngyilkosok lettek a gyermekként vagy fiatalként szerzett tragédiák után.Mind jártak orvoshoz,hiába lett sikeres életük,pénz,család minden ami a boldogsághoz kell még sem bírtak vele együtt élni.

pl Linkin Park énekese.



Eminem is nem egyszer beszélt a gyerekként átélt fizikai megtorlásokról.


Senki se tudja kitörölni és semmissé tenni,vagy nem negatív élményként gondolni rá.ÉS sokaknak ezek a sebek több évtizedes sebek,nem 1-2 éves szenvedésről beszélünk.

2018. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

#6

Nem az orvosnak kell megváltoztatnia bármit is! NEKED Kell magadon dolgoznod! Neked kell tenned magadért! Anélkül semmit sem ér az egész, a pszichológus (aki amúgy nem orvos, az egy bölcsész szak de mindegy), csak egy segítő személy, aki tud terelgetni és támaszt adni egy úton, a pszichiáter amennyiben pszichoterapeuta szintén a pszichiátriai gyógyszerek csak támogatást nyújtanak, segítséget, hogy átvészelj egy nehéz időszakot.

NEKED kell dolgoznod magadon. Neked kell törekedned. A te életed, a te döntésed, hogy hogyan fogod tovább folytatni.

Nem tudod megváltoztatni a múltadat, de egy terápia alatt ki tudod beszélni magadat, enyhülhetnek a sebeid, mert valaki meghallgat, más szemszögből is ráláthatsz dolgokra, amiket átéltél, rájössz összefüggésekre, idősebben másképp látsz dolgokat, mi miért történt.

Ha minden pszichiátriai beteg tenne magáért, az orvosok munkanélküliek lennének.

A 6-os ideöntötte a keserűségét, meg a kilátástalanságát, meg az életét a robotban, én biztos nem köteleztem rá, hogy csinálja így most felnőttként, néha harminc-hatvan percet egy háromgyerekes anyuka is tud lopni magának, úgyhogy hajrá, lehet kezdeni a feldolgozást. A pszichoterápia nem azt jelenti, hogy összeköltözünk a terapeutával, havonta egy órát nem hinném, hogy ne találna.

Úgy nem lehet változtatni semmin, hogy eleve kijelented, hogy nem lehet rajta változtatni, mert dolgozni kell, meg mittudomén. Lehet kitanulni új szakmát, keresni jobb munkahelyet, lehet céges nyelvtanfolyamra menni, és nyelvvizsgát tenni. Pl.

2018. febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13!


Én nem magamról írtam feltétlen,van ami rám is igaz az leírtakból,de a többség az az általánosság amit tapasztaltam.Ezernyi így felnőtt embert láttam/látok akik így élnek.Ha nincs és nem is volt soha senki mögötted hogy támogasson valamilyen módon(nem pénzről van szó)akkor tök egyedül vagy,hacsak nem kaptál valamilyen pluszt,valamilyen tehetséget vagy szépséget (a külső is igen sokszor előnyt jelent)akár az élettől akkor esélyed nem nagyon van kitörni.

Nyomorból vagy folytonos akár lelki terrorból,veszteségekből(kinek mi miatt nehéz az élete)ha nincs egy plusz amivel kitűnnél,ami előny az életben nem igazán van esély hogy jobb legyen.


Te sem a nyomorból jöttél tuti,vagy ha igen egy gazdag pár kiszedett onnan.


Tudod ez a tenni kell, csak egy duma.Emberek ezrei dolgoznak,szombatoznak folyton(elmegy az egész életük a munkával megy el,a napi megélhetésért)hogy minimál bér felett haza tudjanak vinni.Tehát tesznek hogy élhessenek.Ha nincs pénzed,csak kajára mégis miből törjél bárhonnan ki,miből kezd akár külön álló életet,miből menj el akár egy kirándulásra.


Rengeteg embernek kajára is alig van pénze,nem tudnak tüzelőt venni,számlákat fizetni,dolgoznak a semmiért.Van aki orvoshoz nem tud elmenni,gyógyszert kiváltani.

Aki ide születik és nem jó képességű az meg van lőve.


Nem mindent lehet feldolgozni.Hány híres ember,akik elismertek lettek,szakemberhez jártak,ott volt a sikert,a család minden és mégsem tudták feldolgozni az őket ért sérelmeket és idővel akár öngyilkosok lettek.Ők meg tudták fizetni az orvost és aki nem.


Nagyon nem mindegy hogy kinek mi a sérelme.

Sokszor van hogy a bántalmazottból bántalmazó lesz akár.

Tehát nem mindegy milyen sérelemről beszélünk.

2018. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
23%
13 vagyok. Anélkül, hogy az önéletrajzomat leírnám: semmiféle kőgazdagok nem vagyunk/voltunk, "egy gazdag pár kiszedett onnan" ez milyen buta gondolkodás, hogy tudsz ilyet kitalálni. Elvált szülők, anyám egyedül nevelt fel, átlag középosztály, apámnak sincs pénze, én is átlag középosztály, jelenleg még annyi pénzem sincs. Mindig akartam a problémamegoldást. Mindig kerestem az utat. Ennyi. Többit leírtam, és nem írom le még egyszer.
2018. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd aki dolgozik,túlórákat vállal,nem piál,nem cigizik,nem szórja a pénzt az már igen is lépéseket próbált tenni.Csak hogy ezzel az a baj,hogy igen sokan élnek így és még se marad egy vasuk se,hogy tovább léphessenek,mivel nagyon sokuk napról-napra él,csak a megélhetésre van kicentizve a pénzük.

Ha meg nem marad egy filléred se abból hogyan lépj előrébb.

0-ából ha csak nincs valami tehetséged vagy szerencséd nincs hova előrébb lépni nagyon.

Sok ember/fiatal hiába keress,dolgozik,von meg magától semmit nem marad egy forintja sem,mert van hogy egyáltalán nem tudják a szülők segíteni,még gyerekként sem,van hogy nem tud még kirándulásra sem menni,inkább azt mondja hogy beteg.Van hogy a gyerek amint keres az utolsó centig kénytelen leadni a pénzt otthon hogy megéljenek egyáltalán.



Ha meg a középréteg alatt állsz családi szempontból annak meg még kevesebb esélye van hogy kilépjen az ördögi körből.


Nem egyforma sérelmek és nehézségek érik az embereket,nagyon sok olyan van ahonnan szinte nincs esély kilépni.

Ahogy nagyon sok olyan sérelem,tragédia történt amin nem lehet túllépni.(pl. gyermek elvesztése,esetleg amikor a devizások az otthonaikat veszítették el,egy élet munkáját,zaklatás,otthoni vagy egyéb terror,igen komoly mély szegénység)


Nem lehet általánosítani mert annyi féle és annyira sokféle mélységű sérülés van.

Bizony van olyan amin nem lehet túllépni,ami csak visszahúz.


Van olyan mély szegénység is ahonnan kitörni szinte lehetetlen.

2018. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%

13!


Nem megbántani akartalak de mint írtam annyira sokféle és annyira sokféle mélységű trauma,sérülés van,hogy nem lehet általánosítani,hogy mindenkinek sikerülhet.


Aki szegény sorra születik,se apja,se anya nem tud írni,olvasni,munkát nem ismerik,csak a segélyt netán, annak mennyi esélye van..

Sajnos sok ilyen is van.Amit látunk sokszor kívülről látszat,mert lehet látsz egy szép házat,de nem látjuk hogyan élnek oda bent,lehet hetekig zsíros kenyéren és teán élnek,csomó tartozásuk van ki tudja.

Vagy akiket bántalmaznak .....

Nem lehet általánosítani.

2018. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!