Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az édesanyám paranoid, hogy...

Az édesanyám paranoid, hogy lehet ezzel együtt élni?

Figyelt kérdés
Szakemberhez kizárt, hogy elmenjen... Folyamatosan szagokat hallucinál a lakásban (gázszagot szinte mindig és égett szagot, ha főzök), ha azt mondom neki, hogy nincs semmiféle szag, addig produkálja magát (köhög, mondogalódik), amíg el nem éri, hogy ki legyen szellőztetve. Édesapámmal elváltak pár éve, azóta ha tőle jövök, folyamatosan róla és az élettársáról kérdez, olyan apróságokat is, hogy mit ettem náluk, az mennyire volt finom és laknék-e ott, ahol ők, meg milyen édesapám felesége... Ha pedig nem mondok el valamit, vagy elhajtom a kérdéseivel, azzal jön, hogy ellene szövetkezem édesapámmal és ki akarom forgatni a vagyonából. Legutóbb az volt a hiszti tárgya, hogy ő ennyit és ennyit adott karácsonykor és én vele lakom egy lakásban, neki "joga van tudni" mindenről, ami apáméknál zajlik és biztos azért nem mondom el, mert ők fizettek nekem többet. Mindent megkérdez, mindenbe beletúr, múltkor az egyetemi felvételis borítékot is feltépte, amit fel akartam adni, mert azt hitte, van benne valami hivatalos papír, ami apának jött és én állítása szerint eldugom előle... Sajnálom és szeretem őt, de kicsinál a hülyeségeivel és a képzelgéseivel... Édesapáméknak sem tálalok ki róla és az élettársáról, fordítva sem fogom ezt tenni. Ki akarnék maradni az ügyeikből, de mindig belevon valamelyikük. Vagy ő ezzel a viselkedésével, vagy édesapám azzal, hogy beszámol, hogy kitől mit hallott vissza róla, vagy hogy épp milyen lelkizős, vagdalkozós üzenetet írt neki az éjszaka közepén anyám. Teszem hozzá, anya vált el tőle és állítása szerint látni sem akarja és gyűlöli... Apám sokáig próbálta megbékíteni a családot, de nem sikerült, most mégis neki áll feljebb és ő kíváncsiskodik meg képzeleg...
2017. dec. 27. 02:19
 1/1 anonim válasza:
Ez igen súlyos. Miért zárod ki a szakembert? Szüksége lenne rá. Ezt gyógyszerrel kezelik ... Dee esetleg próbáljon meg meditálni/jógázni akár ajánld fel közös programként.Hajrá:)
2017. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!