Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a "depresszió"-m...

Mit tehetnék a "depresszió"-m ellen? 17/f

Figyelt kérdés

(Azért tettem "-be, mert nem tudom biztosra, hogy az-e)

Elősztori

Szüleim elváltak, majd utána édesanyám bekattan és folyton szidott, veszekedett és néha (amikor sikerült) fizikailag is bántott (szemembenyúlt, ujjamból kikarmolt húsdarabot) annyira, hogy orrvérzésem és vérköhögés rendszeres volt.

Ha megcsináltam amit kért, akkor azért, ha nem, akkor meg azért veszekedett. Szóval minden baj volt számára

Ez 2 évig tartott.

Most

Fél éve pestre költöztem mamámhoz, elkezdtem rendbe jönni fizikailag. A depresszióm nem nagyon akar múlni, ami azt jelenti, hogy nem nagyon tudok mentális gátlás miatt senki után megfogni semmit, csak nagyon nehezen.

És most úgy csinálom, hogy bal kéz mások cuccaihoz nyúlok, jobb kéz saját cucc. Ha 2 kéz kell vmihez, akkor meg kesztyűt veszek fel. Tudnátok valami ötletet mondani?


UI: Tudom, hogy nekem kell ezt leküzdenem, de nem megy, pedig már min. 1 éve próbálom.



2017. dec. 27. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérköhögés résznél bukott meg a sztorid.
2017. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, hanem kényszerbetegség, ami a szorongás egyik fajtája. Csak érintőlegesen ismerem a témát, ezért azt mondom, hogy kérd pszichológus segítségét. Külön jó lenne, ha olyat keresnél/találnál, aki a kényszerekre van specializálódva.
2017. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első körben iskolapszichológus.
2017. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kényszerbetegségnek tűnik. Orvos, minél előbb, annál jobb! Nem kell ezzel egyedül küzdened.
2017. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. dec. 28. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!