Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadhatnám el, hogy...

Hogyan fogadhatnám el, hogy vékony vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, 170 cm és 53 kg.


Világéletemben problémáim voltak a tömegemmel és az étkezéssel.

Kiskoromban is rengetegszer kellett hallgatnom, hogy miért vagyok ilyen vékony, mikor fogok meghízni, sőt, még anya rengeteg vérvételre is elcipelt, ahol végülis kiderült, hogy amúgy van valami pajzsmirigy meg máj problémám is és amiatt nehezen hízom.


Erre rájött, hogy pár éve kialakult nálam egy anorexiaszerűség, ritkán és keveset eszem, félek az elhízástól, nagyon válogatós vagyok, stb... Ráadásul utálok is enni, mert elképesztően unalmas és sokszor undorító is.


Őszintén megmondva megbarátkoztam a fenti dolgokkal, viszont magát a tényt, hogy vékony vagyok, még mindig szégyellem az emberek előtt, de ugyanakkor szeretem is és nem szeretnék változtatni rajta.

Pólóban nem merek lenni, sőt, már ott tartok, hogy minimum 2 pulcsit kell viselnem, hogy ne aggódjak azon, hogy ki látja meg, hogy mennyire vékony vagyok (mintha amúgy nem lenne egyértelmű!??). Ez igazából nyáron a nagy probléma...


Nem értem miért félek ennyire, hisz egyrészt bőven vannak hozzám hasonlóan vékony fiúk a korombeliek között, másrészt én szeretek ilyen lenni, mert mint említettem félek az elhízástól, de mások véleményétől is rettegek.


Mit tehetnék?


2017. dec. 30. 11:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én lány vagyok,170cm és 48kg. Engem is nagyon zavar a vékonyság,bár én genetikailag vagyok ilyen. Azt tanácsolom neked,hogy kezdjél el eddzeni,építs izmot,úgy jobban nézel ki. Hidd el,én tudom,nekem is ez segített,hogy ne legyek csontkollekció.
2017. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!