Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész életemben gyógyszert...

Egész életemben gyógyszert kell szednem?

Figyelt kérdés

2,5 éve szedek gyógyszert kényszerbetegség és depresszió miatt, régebben többet is, most már csak egyet (Olwexya). Ha csak egy napig nem veszem be, már nem tudok éjszaka aludni, a fejemben meg olyan furcsa áramütésszerű kis zsibbadásokat érzek. Ha több napig nem veszem be, akkor meg teljesen kiszámíthatatlanná válik a hangulatom, 10-es skálán 0-tól 10-ig bármi előfordulhat. Pár hónapja próbáltam felezni a gyógyszeradagot (orvossal együttműködve), hát ami azután történt, azt nem kívánom senkinek... pár napig felhők felett járás, eufória, öröm, boldogság, utána meg olyan letargia, hogy az ágyból nem bírtam kikelni. Vissza is állították a régi adagomat, azóta minden rendben. Van így esély rá, hogy egyszer elhagyhatom a gyógyszert?

Gyógyszerrel minden oké, ugyanúgy élek, mint bármelyik normális ember, dolgozom, hobbijaim vannak stb.

Csak értelmes válaszokat légyszi! A gyógyszeripar lehúzásairól stb ne itt írjatok, azt megtehetitek egy csomó más kérdés alatt!



2017. dec. 30. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.
2017. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát rendben. Nem repesek az örömtől, na de ha ez kell ahhoz, hogy normális életem legyen...
2017. dec. 30. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elvonási tünetek elmúlnának egy idő után, csak ember legyen a talpán, aki kibírja. Ráadásul nagyon valószínű, hogy egy idő után az alapbetegség visszatérne a gyógyszer nélkül és újra el kéne kezdeni szedni. Na de ha el lehet hagyni, a dokid úgyis szól majd. Kérdezz rá nála, hogy mit gondol erről, amit ott fent kérdeztél.
2017. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!