Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek szociális fóbiával...

Ha elmegyek szociális fóbiával pszichologushoz akkor hogyan képzeljem el a beszélgetést?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogyan szólaljak meg ?

Mit tud tenni ha elakad a szavam és nem tudok beszélni semmiről.Nagyon szűk szavú vagyok.

Iletve hajlamos vagyok h ülyeségeket beszélni ha zavarban vagyok.Sokszor teljesen összefüggéstelenül rakom össze a mondatokat kicsit katyvasz az egész néha ha idegenekkel beszélek.Szerintem nem kell tovább írnom aki volt már ilyen helyzetben érti mit próbálok elmondani.

Akinek személyes tapasztalata volt sokat segítene ha leírná.

22f



2018. jan. 3. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd kérdez, arra válaszolni könnyebb, mintha magadtól kellene beszélned. Ne aggódj, neki ez a szakmája, ért hozzá, és messze nem te leszel az első ilyen páciense, valószínűleg az egyik leggyakoribb probléma.
2018. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első. Attól, hogy neked kell irányítani a beszélgetést, ne tarts, mert közel sem így lesz. A pszichológusnak éppen az a dolga, hogy megtalálja az összefüggést az összefüggéstelen mondatokban, és olyasmikre kérdezzen rá, amik a megoldás felé vezetnek.

Viszont annyit azért tanácsolnék, ha nem bánod, hogy mindenképp olyan pszichológust keress fel, akinek ez a szakterülete, és mielőtt felkeresnéd, nézz utána, milyen véleményeket találsz róla, semmiképp se látatlanban menj egy random emberhez.

2018. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez is probléma.Mivel Békés megyében élek nincsen sok választék az orvosok közül.Véleményeket meg nem találok sehol.Ha pedig egy rosszat fogok ki egy életre elmegy a kedvem az egésztől.

Már sokszor enni sincs kedvem egész nap még ma sem ettem semmit.

2018. jan. 3. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:
A szociális fóbiát nehéz kezelni. Csak olyan pszichológus igazán eredményes benne, aki kiképzést kapott hipnobehaviorista módszerre.
2018. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól nem kell félned hogy nem érti meg hogy mit akarsz mondani.

Bár nincs szociális fóbiám de ha izgulok, zavarban vagyok akkor én is hajlamos vagyok hadarni és össze vissza beszélni. Konkrétan bele kezdtem egy mondatba és szörnyen bele kavarodtam, újra akartam kezdeni. Erre közölte hogy ő érti, én nem értettem, szóval ettől nem kell félned.

2018. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!