Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszchiáter?

Pszichológus vagy pszchiáter?

Figyelt kérdés

Hetedik óta érzem, hogy valami nincs velem rendben.

Egyre többet sírtam, szomorú voltam.

Azt hittem, hogy ez normális, tini vagyok, meg fog jönni, ilyesmik.


Még három éve elmentem az iskola pszichológushoz, de egyáltalán nem segített.


Most vagyok majdnem 17, és tizedikes.


Voltam már két magánrendelésen is, de az se javított a helyzetemen.


A családom nem a legjobb, apám fojton mindenért kritizál, és elmond mindennek, előfordul, hogy néha megszalad a keze.


Az iskolában a legtöbben utálnak, folyton beszólogatnak, hogy stréber vagyok, randa, dagadt meg ilyenek.


A legjobban azért utál mindenki, mert muszlim vagyok, és kendőt hordok.


Az utcán megbámulnak, beszólogatnak, megpróbálják letépni rólam a kendőt, a suliban dettó.


Vannak barátaim, de gyakran úgy érzem, mintha csak kényszerből, vagy sajnálatból lennének velem.


A hangulatom egyszer fenn egyszer lenn, de gyakrabban vagyok lehangolt.


Olyankor gyakran szeretnék öngyilkos lenni,éheztetem magam, és előfordul, hogy kárt teszek magamban, de tudom, hogy ez nem megoldás. Nagyon nem, sőt egy hatalmas barom vagyok, hogy ezt teszem.


Éjjelente nem tudok aludni, gyakran álomba sírom magam.

Folyton nyomasztóakat álmodom.

Élve eltemetnek, nem tudok se beszélni se mozogni.

Látom az embereket akik bántanak, újraélem amit velem csinálnak.

Megvernek az utcán.

Az ilyen álmoknál általában felriadok.


Alig alszom emiatt, éjjelente.


Gyakran elalszom tanulás közben nappal, és folyton fáradt vagyok.



Nemrég kiderült, hogy van egy öcsém, aki csak féltestvérem, de nem ismerjük egymást.


Elég sok fontos embert elvesztettem az utóbbi időben.


Félek, hogyha nem lépek, vagy nem teszek valamit, akkor ez leszek egész életemben.


Egy önbizalomhiányos, depressziós izé.


Valaki megemlítette, hogy lehet bipoláris vagyok, nem igazán tudom eldönteni magamról, de ha mégis, hogy lesz belőlem valaha akármi?


Egy nap szeretnék teljes életet élni, dolgozni, és anya lenni.


De, hogy lesznek boldogak a gyerekeim, ha az annyuk egy idegroncs?


Mit kéne tennem?

Keressek egy újabb pszihológust, vagy ez már pszihiátriai eset.


Mindkettő?


2018. jan. 4. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az eddigi nem használ, és úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor keress újat. Bipoláris vagy, akkor pszichiáter. Ha depressziós, akkor határeset: mindkettő segíthet. Ám a gyógyszert zabáltató dokikkal is vigyázni kell. Nagyon sok félrekezelés és gyógyszer függőséget kialakító rossz orvos van!


Én általánosan elvezettnek érzetem magam és nekem az önismeret és a kommunikációs ismeretek segítettek az önérvényesítésben (William életkészségek) és a mozgás a lehangoltság ellen.

2018. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichiater
2018. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pszichológus csak beszélget, kevés eredménnyel, a pszichiáter megtöm bogyókkal, amitől zombi lehetsz, aki meggyógyíthat, az a pszichoterapeuta, lehetőleg integratív.
2018. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon messze nem mehetek, hiszen ha apa megtudná, hogy oda járok, hatalmas balhé lenne...mellettünk van egy egészségház, oda jó lenne menni, ott van pszihológus és pszihiáter is, akiket még nem próbáltam.


Feltétlen meg fog tömni bogyókkal?

És azoktól akkor leszek zombi mikor épp nem szedem őket igaz?

2018. jan. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!