Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj lehet ha érdekelnek az...

Baj lehet ha érdekelnek az ilyen dolgok vagy normális?

Figyelt kérdés

Először is, nem biztos, hogy jó kategóriába tettem a kérdést, ezért bocsi de nem nagyon tudom hogy hova illene jobban.

Most fogok végezni a középsuliban és pszichológia szakra szeretnék jelentkezni.

Mindig is nagyon érdekeltek az ilyen dolgok. Az emberi természet, magatartás, viselkedés. Az, hogy hogyan alakul ki egy ember személyisége, milyen tényezők és hogyan befolyásolják azt, hogy milyen emberek leszünk és miként cselekedünk bizonyos helyzetekben. Érdekelnek a bűnesetek, gyilkosságok pszichikai indítóokai. Később kriminálpszichológiára szeretnék szakosodni. De a szüleim szerint ez nem normális, azt mondják hogy inkább engem kéne pszichológushoz vinni, ha ilyeneket szeretnék tanulni, és inkább válasszak valami normális szakmát. :( Nagyon nagyon sok minden érdekel még ezeken a dolgokon kívül is, teljesen más területek is például nagyon szeretem a fizikát, biológiát és a nyelveket is. Sokáig gondolkodtam, hogy esetleg molekuláris biológiát vagy elméleti fizikát tanulnék, de aztán arra jutottam, hogy pszichológiával többet segíthetnék másoknak mint a másik kettővel, és ez valószínűleg változatosabb is. Biztos voltam benne, hogy pszichológiára jelentkezek, de a szüleim folyamatosan ezt mondogatják, és már elbizonytalanodtam. Tényleg baj lehet velem és nekik van igazuk ? :( /18L


2018. jan. 4. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hülyeség a pszichológia.

Én átképeztetném őket orvosoknak és nem lenne orvoshiány. :D


Menj inkább te is orvosnak.:)

2018. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem
2018. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológusnak lenni megterhelő ám érzelmileg. Én örülök, hogy anno engem nem vettek fel. Persze, ez nem jelenti azt, hogy te nem bírnád. Amúgy a baj nem veled, hanem inkább a szüleiddel van... Mindenképp azt a szakot válaszd, amit szeretnél. Legfeljebb, ha rájössz időközben, hogy mégsem nyerő, akkor majd váltasz. De ha meg sem próbálod, lehet, hogy évekig bánni fogod.
2018. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

#1


Jó nagy barom vagy.

Nekem sok lelki problémám és terhem volt, és mindig azt hittem, hogy én ezeket milyen jól elbírom és tudom kezelni.

Aztán több év után egyszercsak egy hírtelen jött nehéz időszakban egyik napról a másikra kialakult nálam egy szorongásos pánikbetegség.


Önmagában ez is nagy teher, de bizony ez rengeteg egyéb dolgot is hozott magával.

Ha ideges vagyok akkor bélfájdalom, gyulladás, hasmenés.

De ez csak egy a tünetek közül, ha ideges leszek bármilyen betegséget tud produkálni a szervezetem.


Egy sima orvos hiába is vizsgálná a beleimet vagy mást, nem tudna meg

gyógyítni mert a hiba nem ott van hanem fejben.

(Voltam több kivizsgáláson is.)


Hát ennyit a hülyeségedről.

Vannak betegségek amikhez igenis pszichológus kell.

2018. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normalis ha ezt dzerented tanulni, nincs ezzel semmi baj
2018. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva.


Szerintem semmi baj nincs veled, talán a legjobb az lenne, ha elmennél egy pszichológushoz és beszélnél vele erről.

Ő kívülállóként és szakemberként téged is meg tudna győzni, hogy semmi baj nincs veled és így már a szüleid sem tudnának mit mondani.

Ezért lenne ez egy nagyon jó lépés.


Abból amit és ahogy leírtál, én azt szűröm le, hogy benned őszinte érdeklődés és kíváncsiság van a pszichológia felé.

És ez egy elmondhatatlanul fantasztikus dolog, hogy valami tényleg őszintén tud érdekelni.


Csak és kizárólag olyan foglalkozást szabad választani, ami igazán érdekel, mert akkor tudsz hatákony és elégedett lenni az életben.

És itt ebben az esetben ez megvan.


Ne hagyd, hogy a szüleid korlátoltsága meggátoljon. Mégis milyen alapon minősítik ezt “nem normális”-nak?

Azért mert őket nem ez érdekli, hanem hülyeségek?

A véleményük szerint, akkor csak “nem normális” emberek választják ezt a pályát?

Ugye ezt te is érzed, hogy hülyeség?

Mindenkit más érdekel, téged ez és ez így teljesen normális, ráadásul ez egy igazán hasznos foglalkozás tud lenni.


Ragaszkodj ahhoz, amit szeretnél, ha tényleg ezt szeretnéd és ne engedj belőle, mert évek múltán nagyon megbánhatod.

Szerintem menj el pszichológushoz, hogy beszélj vele a pályaválasztásról. Nem csak a pszichológiáról , hanem a biológiáról és a többiről is amit fentebb leírtál.

Mondd el a szüleid véleményét is, és beszéljétek át ezt az egészet.

Ő megerősíthet abban is, mit szeretnél igazából illetve meggyőzhet téged, hogy normális vagy, és a szüleid sem tudnak majd rá mit mondani.


Sok szerencsét és kitartást.

2018. jan. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ragaszkodj az elképzeléseidhez!

Ha a szüleidnek választasz szakmát, te nem leszel boldog.

Jelentkezz pszichológiára, előbb-utóbb úgyis megbékélnek.


22/N

2018. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok, valamilyen szinten meg is nyugtattatok. Viszont lehet hogy megfogadom a kedves utolsó előtti válaszoló tanácsát. :) köszönöm szépen tényleg. :)
2018. jan. 5. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!