Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy alhatnék újra jól?

Hogy alhatnék újra jól?

Figyelt kérdés

December 21én rossz esemény történt velem, amolyan trauma. Azelőtt jó alvó voltam, azóta nem.

Körülbelül este 7-8 körül rendszeresen bealszom, aztán fél 11 tájt felkelek (ez a trauma előtt is jellemző volt de nem okozott problémát) és egy-két óráig nem jön álom a szememre. Mászkálok pisilni negyedóránként, szorongok, Facebookon írkálok a barátomnak hogy mennyire szorongok és nem tudok aludni, aki már ilyenkor nincsen fent mert 11kor mindig lefekszik aludni. Ő jó alvó. Aztán valahogy elaszom, éjjel még vagy 4x felébredek és a munkám miatt általában korán kell kelnem. Most jutottam el arra a pontra hogy kezdem magamon érezni a kialvatlanság jeleit. Most is együltő helyemben el tudnék aludni:(

A gondról csak annyit hogy otthoni, a páromnál tökéletesen alszok de csak heti 1x tudok náluk aludni mert ott is vannak problémák (2 elvalt szülő együtt él stb). Átmenni bármikor át tudok de ottaludni sajnos csak heti 1x..

Hogyan lehetnék újra jó alvó.? Meg ha valaki tud valami erős altatót ami jó az ilyenekre az is irhatna..

21 éves vagyok, lány es asperger szindrómas.



2018. jan. 9. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos addig fennállhat ez a probléma, amíg nem tudod feldolgozni a traumát. Foglald le a gondolataidat, ne legyen időd emlékezni, a sport is jó lehet, mert attól kifáradsz. 7-8 óra felé szerintem még korai aludni, mert utána tényleg hamar felébredsz. Ha egyedül nem megy, lehet, hogy egy jó pszichológus kéne ahhoz, hogy túllépj rajta. Altatóval ne próbálkozz.
2018. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jön megint az éjszaka... Ma délután nagyon fáradt voltam de kibírtam hogy ne aludjak el és most méginkább fáradt vagyok. Enni ma már nem eszek. Kíváncsi leszek hogy így menni fog-e..
2018. jan. 9. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát bár csak tudnám a megoldást! Ha ez vigasztal, hasonló problémától szenvedek épp most irtam ki.Alapból nem alszom túl jól mióta dolgozom és korán kell kelnem.Mindig is gyűlöltem korán kelni, de a legrosszabb hogy utálok egyedül aludni itthon, de sokszor muszáj és főként ilyenkor, bármilyen nyugisan is fekszem le, hajnal 2-3 között néha valami pánikhoz hasonló rosszullétre riadok fel és vagy 2 órán át küszdök mire elmúlik nagyjából és a frontintól kicsit tudok még pihenni 1 órácskát de olyan vagyok másnap mint akit fejbe vertek.Sötétedik és már félek.Vagyis olyan nyomasztó érzés, hogy "jaj csak nehogy megint legyen valami..."Bár át tudnék hívni valakit aludni :( Akár az ördögöt is, csak ne legyek egyedül.
2018. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mai nap másfél órát sikerült aludnom és végigzokogtam az éjszakát annyira szorongtam. Azt hiszem inkább orvoshoz megyek aki majd felír valamit...
2018. jan. 15. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!