Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megmerjek bizni a sulipszichol...

Megmerjek bizni a sulipszichológusban? A titkos magánéletemet elmerjem mondani neki, aminek akár súlyos következménye is lehet, (pl. : suliból való repülés, szüleimmel való elbeszélgetés) ha kiderülne? 15lány

Figyelt kérdés
Megteheti, hogy továbbadja az iskolának netán a szüleimnek azokat amiket elmondtam neki? Talán ha súlyosnak véli a sztorikat, intézkedhet nyilvánosan?

2018. jan. 9. 23:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az email cím nagyon jó ötlet,de sajnos nem tudom az orvosét. Megnyugodtam a válaszaitoktól, köszönöm. Sajnos nem csak az az egy példa van a piszkos dolgaimról. Szexuális problémákat sem venné krízishelyzetnek, amit akár jelentene? A koromból kifolyólag..

( elég konzervatív családban nevelkedem, mindezek ellenere is. Nem tudom mérlegelni mindezek valódi súlyosságát, itthon csak a kemény konzervatív elveket kapom. Ráadásul az iskola is szintén nem úgy nevel, hogy nyugodt szívvel gondoljak a történtekre.)

2018. jan. 10. 22:10
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül az iskolában az orvosi szoba környékén, hátha ki van írva az ajtajára az e-mail cím, vagy egy közeli faliújságra, meg nézd meg az iskola honlapját, ott is lehet. Ha legalább a nevét tudod, próbálj rákeresni a neten, facén, stb.
2018. jan. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
# 4 nyelvtan náci nyugszik :D
2018. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha az a baj, hogy szexuálisan molesztáltak, akkor igen, ezt jelentenie kell, méghozzá a te érdekedben! Akkor is, ha pl tanárral létesítettél szexuális kapcsolatot, még ha akartad, akkor is.

Nem tudom, hogy milyen szexuális problémákról van szó a te esetedben, ezért hozom a legextrémebbeket, amelyek törvénybe ütköznek, ezért a te érdekedben ezeknek ki kell derülniük.

Ha csak annyiról van szó, hogy önkielégítesz vagy hogy nem vagy már szűz, esetleg leszbikus vagy, akkor a pszichológus ezeket nem mondhatja el senkinek. Nyilván egy katolikus suliban ezek is nagyot szólnának, viszont nem sértenek törvényt (kivéve a szex, ha még nem múltál el 14, amikor megtörtént).

2018. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Sulin kívüli magántanár volt. Én is akartam. :(

Nehéz feldolgoznom,ugyanis "nem ilyen vagyok" , de mégis megtörtént. Merhetetlen nagy bűntudatom van, nem bírok túllépni ezen.

2018. jan. 12. 23:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad kideríteni az iskolapszichológus e-mail címét?
2018. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen, de eredménytelenül. Neten nincs fent, suliban sincs kirakva meg a rendelojeben sincs.

Lelkileg egyre rosszabbul vagyok. Egyre rosszabb,nem birom feldolgozni. Valoszinuleg ha elmondom ezeket, elmondja barkinek is az "en erdekemben"? Intezkedne, vagy mivel sulin kivul tortent a dolog megtartja a titoktartasi feltetelt?

2018. jan. 14. 00:05
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Elmúltál már 14, amikor történt? Ha igen, akkor nem történt törvénysértés, szóval nem kell ezért feljelentenie a tanárt. A tanár hány éves volt egyébként? Gondolom, beleszerettél, ő meg kihasználta ezt. Csúnya történet, de te nem vagy ebben hibás, naiv kislány voltál.
2018. jan. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem ő az egyetlen, akihez fordulhatsz!


Ez ingyenes és névtelen:

[link]


Ha nem veszik fel, e-mailt is írhatsz nekik, meg van chat-szoba is, csak regisztrálni kell:

[link]


Ne add fel, van segítség, keresd meg!

2018. jan. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ez nem reg volt. Szoval igen, mar elmultam 14. Irtam mar a kek vonalnak emilt, nem kaptam valaszt annak ellenere sem,hogy azt irja az oldal, hogy 3napon belul reagalnak. Semmi :(

A tortentekhez nyilvan meg sok szal fuzodik, kell a segitsege.

Koszonom a ti segitsegeteket is, nagyon sokat szamit! Akkor megyek es hetfon beszelek a pszichologussal. Mondta mar egyébként, hogy heti rendeszeresseggel is tudna majd fogadni. Nagyon jo erzes,hogy most majd vegre kiadhatom magambol ami eddig nyomasztott es persze a tanacsait varom a legjobban, jelenleg elvagyok veszve.. Mar csak attol felek, nem e leszek tul oszinte es tul reszletes, a pszichologusok kepesek ilyen kellemetlen temakrol is teljesen oszinten es nyugodtan beszelgetni? Nem lesz zavarban, esetleg nem fog elitelni? En ha megnyilok előtte, minden fajdalom kifog jonni, sokszor van, hogy tul oszinte vagyok a kelletenel, igazabol titkaim sem voltak eddig.

2018. jan. 14. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!