Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírok így élni. Mit tehetnék?

Nem bírok így élni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapja ért egy sérelem amin a mai napig nem tudtam magam túltenni.Semmiség volt az egész máskor ilyen kis sz@rságokon, mint ez sosem rágódtam ennyi ideig.És én tényleg nem tudom most mi van engem lepett meg a leginkább, hogy egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből, mintha bennragadt volna és azóta is minden egyes rohadt napon eszembe jut és elszomorít és mérges lesz tőle.Nem értem most ez miért ragadt meg ennyire bennem.Már nem bírom elviselni, hogy minden nap többször eszembe jut és újrajátszom, hogy mit kellett volna csinálnom amikor ez történt.Egyszerűen úgy érzem, hogy megőrülök és nincs aki segíteni tudna.Most vagyok 11.-es és nagyon rá kéne kapcsolnom a tanulásra és próbálkozom, de valahányszor nekiülök mindíg jönnek ezek a gondolatok és nem tudok koncentrálni :(.Kényszerbeteg vagyok már kb. 9 éves korom óta és már arra is gondoltam, hogy lehet ez is valami kényszeres gondolat.Kényszercselekvéseim és kényszergondolataim is vannak, de eddig még soha nem volt ilyen durva és nem tartott ennyi ideig egyik sem.Egyszerűen akármivel próbálkozok, hogy eltereljem a gondolataim nem megy.A hangulatom pedíg olyan mint egy érzelmi hullámvasút.Alig van köztes állapot általában a mély depressziós és a már szinte idegesen izgatott között váltakozik amióta ez tart.Nagyon el akarok már menni vele orvoshoz, de nem tudom erre mit tudnának mondani.Utánaolvastam a bipoláris zavarnak és abban nagyon magamra ismertem a szélsőséges hangulatingadozások terén.De ezt a hülye berögzött gondolatot ami a legnagyobb gond egyszerűen nem tudom hova tenni.Ha ez kényszerbetegség akkor arról azt olvastam, hogy gyógyszeres kezeléssel gyógyítható és súlyos esetekben van valami kűtét is, hogy ezek a kényszerképzetek elmúljanak.Sokszor megfordult már a fejemben az öngyilkosság gondolata, mert tényleg vannak olyan időszakok amikor úgy érzem, hogy ennek már sose lesz vége és nagyon szenvedek.Tudom nehèz lehet ezt így elképzelni, de ez van.Szerintetek ez milyen betegség lehet?Pszichiáterhet mindenképp el akarok menni.Szerintetek tudna rajtam segíteni, létezik erre valami gyógymód?Már gondolkodtam azon, hogy hipnotizőrhöz is elmegyek, hátha segít leküzdenem ezeket a gondolatokat.Szerintetek tudna segíteni?Ha van itt olyan akinek volt már valami hasonló mint ez az kérem szépen írjon, mert erről semmit nem találtam :(.Kérlek segítsetek, mert perpillanat az életem egy kész szenvedés úgy érzem, hogy csak túlélem a mindennapokat és ebbe beleőrülök :(.

2018. jan. 10. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

17 éves vagyok, az élet egyik legfontosabb, identitáskereső korszakában vagy, ilyenkor amúgy sem egyszerű semmi! Én ismerek olyat, akinek hasonló "tünetei" voltak, de ennek az egésznek az az alapja, hogy "amire nem akarsz gondolni, arra úgyis fogsz". Úgy érezheted ettől valóban, hogy beleőrülsz, mert annyira tolnád el magadtól, hogy közben annál erősebben szorítod.


Erre úgy gondolom több megoldás is létezik.

1.) Ne stresszelj rajta sokat! Attól nem fog elmúlni. Gyógyszeres kezelést nem kellene még erőltetni, ez nem bipoláris zavar. Az interneten amiket olvasol, arra ne adj túl sokat, az ilyen hazipatika.com és társait felejtsd el!


2.) Életmódváltás. Akármennyire hihetetlen, a fizikai terhelés sokat segíthet. Fuss, járj kondizni, végezz gyakorlatokat, kevesebbet legyél számítógép előtt, kevesebb Facebook. Készülj az érettségire/felvételire. Lazulj el egy picit! Ha vannak barátaid, járjatok össze, dumáljatok, mozi, stb. Ha nincsenek, akkor meg barátkozz!


3.) Ha nagyon zavar, menj el pszichiáterhez utána pedig pszichoterápiára!


A legnagyobb ellenséged voltaképpen itt saját magad vagy! Ezért lesz különösen nehéz változtatni a felfogásodon, de ami nagyon fontos, hogy rögzítsd ezt magadban: mások is küzdenek ilyennel.

2018. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy* Bocsánat, elírtam :)
2018. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Leirok neked egy technikát, ami nekem nagyon bevált. Én is sokat rágódom dolgokon, volt, hogy szinte belebetegedtem, annyira kattogtam kínos, bántó szituációkon.

Képzeld el a helyzetet, ami bánt. Lásd magad kívülről, ahogy az adott helyzetben vagy. "Fogd meg" ezt a képet és tedd bele egy lufiba, majd engedd el. Engedd el a lufit és a problémát is. Figyeld, ahogy a léggömb felszáll és érezd, ahogy megkönnyebbülsz. Ha kell, ismételd meg. Nekem sokat segít ez a meditáció, sokkal könnyebben elengedek dolgokat. Most már könnyen megy, hála ennek a gyakorlatnak.

A legtöbb ember észre sem veszi, ha másokat megbánt, pláne nem is emlékszik. Ne fecserelj energiát olyan dolgokra, amik nem érdemlik meg, hogy foglalkozz velük.

2018. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanezzel küzdök, ha szeretnél, írj privátot!
2018. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!