Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata lennék? Vagy csak...

Pszichopata lennék? Vagy csak voltam?

Figyelt kérdés

Régebben, mikor gimibe jártam, nagyon sokat piszkáltak az osztálytársaim. Mikor én olvastam hangosan az egyik órán, állandóan nevettek, meg hangokat adtak ki, meg csúfoltak. Ez így ment négy évig. Akkor családi gondjaim is voltak, ugyanis apa alkoholista volt (két éve elhunyt), elváltak anyával, anya egyfolytában bulizott, volt egy húgom, aki 3 éves volt és én neveltem, de irtó rossz volt. Illetve egy öcsém, aki ellen fegyelmi eljárás indult stb.. Szóval elég sz r helyzetben voltam. Mivel a "drága" o.társaim folyton piszkáltak, így mikor egyedül voltam otthon, vagy akár egy órán mindig elképzeltem, azt, hogyan ölném meg őket.. ezt nem részletezném, elég buta dolgok jutottak eszembe, de akkor jól esett ezt gondolni és ez megrémít. A gimiben 2,5 éve végeztem.

2 éve egyedül élek, teljesen magam kimentem Angliába dolgozni, ahol egyedül voltam, ismeretlen emberekkel és ott tanítottak angolul. Rengeteget fejlődtem, de az önbecsülésem nagyon kicsi (bár sokat fejlődtem) és nem tudom mit tehetnék az ellen, hogy újra 100%-ban jól érezzem magam.

Tegnap kiírtam ezt a kérdést, ez is kötődik hozzá: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Miért gondoltam olyanokat, azalatt az idő alatt, mikor bántottak? Pszichopata lennék?


23N


2018. jan. 14. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopata teljesen más, mint amit te leírsz.
2018. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichopata nem gondolkodik el azon, hogy az-e. Olyan meg, hogy valaki pszichopata 'volt' nincs.
2018. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak nem tudom mire vélni azt a régebbi gondolkodás módot.
2018. jan. 14. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelképesen megszabadulál a gondjaidtól gondolatban. Ennyi. Ettől még nem vagy rossz ember.
2018. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmi bajod nincs, csak nem vagy tisztában a szó jelentésével. Egy igazi pszichopata faarccal lemészárolta volna az egész osztályt, majd a vértócsákban tapicskolva jóízűen megette volna a sonkás szendvicsét, és közben SEMMIT nem érzett volna.
2018. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Ez most is ilyen tök "jó ötletnek" hangzik, bár megtenni nem tenném meg.

Csak azért mégis ijesztő, hogy ilyenek jutottak az eszembe...

2018. jan. 14. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy az! Ez most felkapott kifejezés, mert sok a beteg állat a világban és mást nem tudnak rájuk mondani szakszerűen
2018. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pszichopatának nem igazán vannak érzései, és ő nem azért gyilkol, mert megbántották, és már nem bírja tovább a fájdalmat.

Maximum azért teszi, mert törtet a célja felé, és a meggyilkolt ember az útjában áll.


22/N

2018. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!