Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az jár a fejemben órán hogy...

Az jár a fejemben órán hogy vajon mit gondolhat rólam a tanár, ha valaki mellém ül akkor hogy mit gondolhat ő. Másnál is van ilyen? 22/F

Figyelt kérdés

Szorongós vagyok és pánikbeteg.


Mikor mellém ül valaki akkor is sajnos azon kattogok hogy vajon mit gondolhat rólam és később úgy érzem hogy bizonyos embereket zavarja a jelenlétem.

Azt tudni kell hogy csendes vagyok és nem túl beszédes. Mikor körben állunk páran nem néz rám senki csak ha megszólalok. Akkor is az lehet a fejemben hogy mit gondolhatnak rólam.

Jó lenne ha egy döntéssel el tudnám intézni: nem érdekel ki mit gondol. Sajnos nem megy ilyen könnyen.


Volt valaki hasonló cipőben? Úgy lehet kijönni ebből ha minél többet beszélek minél több emberrel?



2018. jan. 15. 22:28
 1/4 anonim válasza:
Háát, hasonló van/volt velem is. Én igazából csak úgy tudtam kicsit javítani a helyzeten, hogy döntöttem magamban, hogy igazából neki is van élete, nem velem foglalkozik, nem is rám figyel, hanem az anyagra, az órára. A tanár mindenkire figyel, de hidd el, alapból sokkal inkább arra, aki hangosabb típus. Valószínűleg senki észre sem vesz(ne vedd rossz néven). Egyáltalán ne aggódd túl, csak abban a helyzetben magadba kell magyaráznod és el is kell hinned, hogy semmi baj nincs és senki nem figyel vagy gondolkozik a te dolgaidon
2018. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te is ugyan olyan EMBER vagy mint a többiek!

Nem látják a részleteket úgy mint te magadon,

pl. én nem figyelem a munkatársam haját...ruháit...

2018. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mikor orvosi egyetemre jártam akkor a kisebb létszámú órán elkezdett beszélni a tanár egyszercsak oda nem illő témákról: devianciáról és pszichoszomatikus dolgokról. Máskor meg egy nő állt a bejáratnál szünetben és beszélgetett egy másik emberrel és annyit hallottam ki hogy:....dolgozott már pszichiátrián.

Egy másik tanár elkezdett arról beszélni hogy hova szokás nézni mikor beszélnek az emberek hozzánk, és ha rájuk se nézünk az nem elfogadott.

Teljesen úgy éreztem mintha a 30 ember közül velem kapcsolatban beszéltek mindhárman. Mivel szorongtam akkor is mindig szélen ültem, nem néztem túl sokat az előadó tanárokra, komfortzónán kívüli helyzetemben a félelem is bennem volt. Valószínűleg elég hamar leszűrték hogy valami nem oké velem. Szerintetek nem rólam volt szó? Orvosként senki nem tette szóvá hogy ajánlják az iskola pszichológushozt vagy ilyesmi. Senki nem mondott nekem semmit.

2018. jan. 16. 07:11
 4/4 anonim válasza:

Mivel szorongsz és pánikbeteg vagy, teljesen normális, hogy félig hallott beszélgetésekből egyből azt szűröd le, hogy rólad van szó. És ezzel most abszolút nem megbántani akarlak, szóval kérlek ne haragudj meg, de nem hiszem, hogy éppen rólad beszélgetne mindenki. Tényleg nem bántásnak szánom, szociális szorongásos zavarom és avoidant személyiségzavarom szóval totálisan megértelek, de velem is számtalanszor előfordult már, hogy azt hittem, rólam beszélnek, aztán kiderült, hogy mondjuk észre sem vettek az illetők.

Szóval "normális", hogy így érzel, ajánlom, hogy látogass meg egy orvost, ha még nem tetted, és a csoportterápia sem rossz. Ha szeretnél beszélni, írj nyugodtan.


16/L

2018. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!