Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ilyen sok mindenkine...

Miért van ilyen sok mindenkinek megfelelési kényszere? Miért akarnak díszelegni?

Figyelt kérdés

Akik elfogadják magukat és nem izgulnak,hogy más mit gondol róla,azok boldog emberek. Sajnos a mai világban egyre többen adják fel magukat,és nem azért csinálnak valamit,hogy jól érezzék magukat,hanem hogy "jajjjjúrestenem,más mit szól".

Szar ember vagyok,mert nem azon aggódok,hogy más mit gondol rólam,és nem kifele akarok megfelelni.



2018. jan. 16. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Haver, hányszor teszed még fel ezt a kérdést?
2018. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Chlotesbo ***** válasza:
91%
A mai rohanó világban, kialakul az ún. GAD(Generalized Anxiety Disorder), ami pont az, amit leírtál. Erre vannak a pszichiáterek. A versengés miatt alakul ki szerintem.
2018. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ismerős..próbálom én is leszarni azt hogy mit mondanak mások rolam Megse megy, amint látok nalam szebb lányt egybol elkezdem saját magam ocsarolni, na meg hat az internet atka h mindenki olyan akar lenni mint az intagrammos “példa képek”
2018. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
77%

Figyelj,ez azért több holmi "díszelgésnél". Az ilyen ember nem álszent,hanem önbizalom-és szeretethiányos,ami sajnos ilyen reakciókhoz vezet.Lassan alakul ki,és nagyon nehéz felismerni és rálépni a gyógyulás útjára.Tapasztalatból beszélek.Fóbiám is van,és valószínűsítem,hogy ehhez van köze.

Valahogy úgy tudnám elmagyarázni,hogy az ilyen ember számára nincs olyan,hogy "ez az,ezt most jól csináltam,jöhet egy kis pihenés." Körülbelül úgy kell elképzelni,hogy megcsinált valamit,de már jön is a következő verseny,beadandó,dolgozat vagy akármi,amiben éppen érintett.

Az ilyen ember számára sokszor sajnos ez jelenti a szeretetet,és azt hiszi,hogy csak akkor szeretik,ha mindenből tökéletesen teljesít.Emiatt nemet mondani is egyet jelent egy (ön)akasztással,hiszen ha mond is egyáltalán nemet az ilyen ember,azt nagyfokú bűntudat kíséri.

Nálam szerencsère már nem ilyen vészes a dolog,de még javában benne vagyok a szarban.Az a szerencsém,hogy nincs belém sulykolva ez a teljesítmény kényszer.Soha nem is volt.Én sulykoltam magamba.

Szóval,a kérdésedre válaszolva,azért van ilyen sok megfelelési kényszeres ember,mert az oktatási rendszer úgy van felépítve,hogy csak akkor érhetsz el bármit az életben,ha kitűnően tanulsz.Ellenkező esetben egy senki vagy konkrétan.De ez csak egy példa.Ezer másik oka van a családi körülményektől kezdve a fiatalok egymás közötti rivalizálásáig.

Le lehetne még mélyebbre is ásni,meg ezer féleképpen meg lehetne közelíteni ezt a dolgot egyébként.

2018. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert ostoba befolyásolható birkák. Így könnyebb irányítani az embereket.
2018. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
#3 Az a szép,aki szexel mindenkivel és nem fogja vissza a nemi vágyait. Szép=nimfomániás,szexuálisan felszabadult.
2018. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kerdes 3 honapja egyfolytaban ki van emelve. Nagyon unalmas.
2018. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
És írt vagy 20 ugyanilyen kérdést.
2018. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Utolso: igen :D Akkor nem csak en latom igy a dolgot!
2018. ápr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Olyan,mintha ezt a kérdést láttam már volna. A kérdezőnek igaza van,csak egy kicsit sokszor van kiemelve.
2018. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!