Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Átverés a motivációs előadások...

Átverés a motivációs előadások és tanulható a boldogság előadások?

Figyelt kérdés

Azok az emberek akik ebből élnek egy lufit árulnak, csak üres szavak vagy lehet nekik hinni?

Ez a vonzás törvénye,pozitív gondolkodás, A Titok, mindent elérhetsz csak akarni kell, mindenki tehetséges valamiben.

Ömlik ránk minden ilyesmi.

Akik ezt hirdetik azok mennyire hiteles figurák és vajon mi is eljuthatunk arra a szintre ahol ők vannak?

Átverés vagy van mögötte valami?

Nekem mindig gyanús ha valaki sok ezer ember előtt a tuti receptet hirdeti !

Nem lehet,hogy ők abból élnek jól ilyesmit reklámoznak az embereknek és semmi több? Hogy ez csak egy munka amit az igény szült és ők kihasználják ezt?

Ha már van pénzük nem nehéz pozitívabban gondolkodni és látni a világot.



2018. jan. 17. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól keresnek a hülyékből.
2018. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezek a nagy motivációs előadók nem lehet,hogy a semmit árulják nekünk?

Pl Szabó Péter, de írhatnék külföldieket is.

Most felkapott ez a dolog, de idővel megkopik.

2018. jan. 17. 14:51
 3/14 anonim ***** válasza:
2018. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A magától értetődő infókért és a mese habbal kategóriába tartozó lelkesítésért nem adnék 1 ezer Ftot sem , nem hogy tízezreket és tanfolyamokért százezret .
2018. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Megnéztem ezt a Szabó Pétert és igazából nem beszél hülyeségeket. Jó gondolatai vannak.

Ugyanakkor, ha pénzbe kerül az előadás, akkor senkinek sem kötelező elmennie, aki nem teheti meg. Sok pénzel rendelkező ember is él stresszben, akik úgy gondolják pár kellemes gondolat jobb kedvre tudja deríteni őket.

Plusz egy kulturált társaságba kerül előadás során. Egyfajta kellemes programként is felfoghatják.


A pénz különben sem jelent egyoldalúan boldogságot. Japánban a legszomorúbbak az emberek, miközben jó gazdaságuk van és nagyon jól lehet ott keresni.

Persze ez azt sem jelenti, hogy boldog tudsz lenni, ha nem futja kajára sem.

De akkor sem két színből áll a világ. Olyan nincs, hogy gazdag = boldog és szegény = boldogtalan.

Néztem youtubeon volt egy kb olajtulajdonos ember, aki streamen folyamatosan részegre itta magát, ordibált, prostit hívott a házhoz. Látszott rajta a boldogtalanság.

2018. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A pozitív gondolkodás mindenképp jó hatással van ránk, főleg az egészségünkre, mert a szorongás és félelem komoly testi tüneteket tud produkálni. Az ilyen előadásokról nem tudok nyilatkozni, de mindenképp van benne valami igazság, mert egy évig szorongtam, pszichológussal és a saját akaraterőmmel tudtam csak kimászni belőle. Mióta vannak céljaim, sokkal motiváltabb vagyok a mindennapi tevékenységeket illetően is, szóval a pozitív hozzáállás sokat javíthat az életminőségen. Az a lényeg, hogy ne akard görcsösen, ki fog alakulni benned, hogy mit is szeretnél. Ehhez pedig nincs szükség pénzre.
2018. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én beszélgettem erről egy pszichológussal. Ő azt mondta, hogy az ilyenekkel több probléma is van.

Az egyik pl. az, hogy az ilyen nagy létszámú rendezvényeken jól felpumpálják az embereket, aztán még mélyebbre zuhannak vissza, amikor jönnek a szürke hétköznapok és egyik probléma jön a másik után, amiket ténylegesen meg kell oldani, és nincs ott vele a nagy motivátor.

A másik pl. az, hogy ami az egyiknek gyógyszer, az a másiknak méreg, ez igaz a lelki dolgokra is. Ahhoz, hogy valóban használható tanácsot kapjon valaki, ami nem csak egonyalogatás és felpumpálás ("Szeretem magam!" tükör előtt mondva naponta 100x, minden alap nélkül, az ideális kimenetel vizualizálása, elrugaszkodva a realitástól, mert "mindenki bármire képes"), akkor ahhoz nagyon mély önismeretre van szükség és személyre szabott beszélgetések.

Mondott még néhány meglátást és ha már csak az itt említetteket átgondoljuk, levonhatjuk a következtetéseket, hogy mennyit használ vagy inkább árt az alap nélküli "pozitív gondolkodás", a "vonzás törvénye", a "vizualizálás", a "bárki bármire képes" szlogen, stb.


Ez pedig már csak poén, ami kíméletlenül rámutat a "Meg tudod csinálni!" és aztán a "Nem hittél eléggé"" hozzáállás következményére:

https://www.youtube.com/watch?v=uzgv4sDmW0c

2018. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen. Átverés.
2018. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen.

Azt terjesztik, hogy a hozzáállásodat egyik pillanatról a másikra meg tudod változtatni. Ezzel szemben az az igazság, hogy legfeljebb évek alatt, kis léptekben fog menni.

Azt mondják, hogy ahhoz semmi közöd, hogy mások mit gondolnak rólad - de van, mert általában nem véletlenül gondolják azt, amit.


22/N

2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6, Szerintem a pszichológia a másik nagy átverés,mert ott eddig csak a pénzt húzták le rólam,de segítséget nem kaptam.


7, Személyre szabott beszélgetéseket és tanácsokat hol kap az ember ha a pszichológustól nem?


Trében vagyok és keresem mi segíthet.

2018. jan. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!