Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió vagy...

Ez lehet depresszió vagy valami más?

Figyelt kérdés
Örömtelenség,zavartság,érzés nélküli élet,reménytelen jövő,néha öngyilkossági gondolatok,nyugtalanság,nem érzékelem a külvilág ingereit,gondolkodás azon,hogy miért vagyunk mi emberek ilyenek,és mi a létezésünk célja stb agyalások egész nap. Szedek antideprenszánst meg nyugtatót,de mégis ezek a tüneteke vannak jelen.Lehet ez depresszió,vagy esetleg skizofrénia?
2018. jan. 22. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorongásos depressziónak hangzik.
2018. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez minden bizonnyal depresszió nekem is hasonló volt. Gyogyszerrel tudsz magadon segíteni pl nyugtató: Xanax, Frontin, Helex, és antidepresszáns pl: Zyprexa, Citapram, Floxet, Ripedon. Nekem a XANAX meg a frontin és a ZYPREXA meg a floxet segitett
2018. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló szituban vagyok, csak én nem szedek ilyen sz*rokat. Egyelőre...

Felsoroltál sok gondolkodásbeli kilátástalanságot, szerintem azokból idulj ki. Viszont ne azon a vonalon indulj el, hogy: "de rossz, hogy nincs jövőképem" , hanem, hogy ez nem is rossz. Hanem ez csak egy tény. Előnyei is vannak,meg hátrányai is ennek az állapotnak, de ne önelégületlenéget kreálj belőle. Attól lesz az állandó negatív-spirál.

Kényszerítsd magad olyan szituációkba, ahol új emberekkel ismerkedhetsz meg. Néha hasonlóbbak az emberek, mint gondolnánk. A lényeg, hogy azok az emberek, akik olyan helyzetben vannak, mint te, vagy én, azoknak már késő. Ezzel tisztában kell lenni és úgy kell kezelni magunkat, hogy tudjuk, hogy a 0-án alul vagyunk. Mit értek ez alatt? Amit az előbb írtam, pl., hogy kényszeríteni kell magunkat, hogy emberek közt legyünk,új emberek között, mégha néha ez kényelmetlen is. És hogy miért? Mert ha véletlen olyan emberrel találkozunk, akivel valamilyen témákörben jól eltudunk beszélgetni, már oldódik a depiség utána. Erre 3 év alatt jöttem rá, de tuti, hogy így van.


Egy vmi nem igaz még rám, azok közül, amit leírtál. Ezt az öngyilkossági-gondolatokat sose értettem. Ezért ehhez nem is tudok hozzászólni.


Na lehet, hogy neked nem segítettem ezekkel a sorokkal, de legalább magamnak összefoglaltam a gondolataimat, és adtam löketet, hogy melyik irányba kéne mennem. :D szóval köszi


búék


/huszonéves F/

2018. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld Ki a D-vitamint az javítja a hangulatot.
2018. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!