Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kivagyok már a stressztöl,...

Kivagyok már a stressztöl, mit tegyek?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok, 14 éves. Ez az utóbbi félév nagyon kikészített, egészvégig a felvételire készültem és még jól el is rontottam és akkor ezért volt minden... -_- Egyszerüen kikészít az elvárás az iskolában, bemegyek hétfön iskolába és akkor rögtön a dolgozat, rögtön hol a házi feladat, rögtön az hogy „ne aludjál mitöl lennél fáradt?!“ egyszerüen annyira felgyülemlik bennem minden hogy egyfolytában stresszes vagyok. Apámmal is folyton összeveszem akaratlanul... és akkor most még nem is ért véget a felvételi idöszak mert még iskolákat kell megjelölni, konkrétan azt se tudjuk mit jelöljünk, csak 1-2-t... egyszerüen fuu nem bírom már, és eközben a napi sz*rság az iskolában szokásosan.... kész idegroncs vagyok
2018. jan. 22. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Aludj sokat, ha máskor nincs időd, akkor órán.Valamikor ki kell pihenni a stresszt.
2018. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Este mindenesetre feküdj le 9-kor, és aludd ki magad. Akkor nem leszel fáradt. az idődet tudatosan tervezd meg, ne lógd el a tanulási időt céltalanul, hanem célirányosan tanuld meg a leckéidet, és utána lehet pihenni. Hagyj időt a kedvenc elfoglaltságaidra is. Táplálkozz rendesen, változatosan, minden legyen benne: vitamin, fehérje, szénhidrát (de ne cukor). Sportolj, pl járj korcsolyázni, hó esetén hógolyózz. A felvételi után már könnyebb lesz, a 2. félévi jegyek már nyugodtan romolhatnak.
2018. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy mindig 8 órát alszom... de így is kivagyok...sportolni nincs energiám :/ azért köszi a válaszokat
2018. jan. 22. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, sőt... Most a felvételi rossz, később az első gimnáziumi év lesz az, aztán az érettségire való készülődés. De túl kell élnünk, mert előttünk is sokan megtették már. Tudom, hogy ez most úgy néz ki, mintha nem bírnád, de lesz ez még jobb is. Fel a fejjel, túl fogod élni ^.^

Egy stresszesen is boldog gimnazista.

2018. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzeted, csak én a gimi végzős évében vagyok. Amit tudok tanácsolni: egy iskola sem ér annyit, hogy tönkretedd magad fizikailag/lelkileg. Nekem pszichológusra volt szükségem ősszel, annyira szorongtam, már jobban vagyok. El kell tudnod engedni az állandó stresszt, ha tanultál, akkor mindent tudni fogsz. Szánj időt arra, hogy kikapcsolódj, törődj magaddal, ha azt jelzi a tested, hogy nem bírod, akkor állj le fél órára és inkább sétálj egy jót vagy valami olyat csinálj, ami kikapcsolja az agyad. Muszáj beosztanod az idődet, megtanulnod szelektálni a (feleslegesen) nagy anyagmennyiségből, mert akkor a gimit is borzasztóan nehezen fogod bírni, az egyetemről nem is beszélve. És hidd el, vissza fogod sírni ezt az időszakot, az egyetemi jelentkezés akkor is rázós lesz, ha már tudod, hogy hova jelentkezel...
2018. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még emlékszem a stresszre amikor azon izgultam napokig hogy felvettek-e abba a középsuliba ahova jelentkeztem. Ennyi idősen emiatt vagy ideges, aztán jövőre amiatt leszel ideges hogy új barátokat szerezz, beilleszkedj, jól tanulj. Aztán jön az érettségi, esetleg egyetem. Én tavaly érettségiztem baromi stresszes voltam én is, leginkább azért mert bevállaltam plusz dolgokat és kezdtek szétcsúszni a dolgok, minden volt valahogy de nem úgy ahogy én akartam. Ez olyan alapvető késztetés szerintem hogy az ember szeretne bejutni abba az iskolába ahova elsőre jelentkezett, azt akarja hogy jól sikerüljön az érettségi stb és ez mind nagyon stresszes. De ezt meg kell tanulnod kezelni, hogy mikor van az amikor igenis inkább olvasnod kell egy könyvet vagy nézni egy filmet mert különben megőrülsz. Meg persze gondolj arra hogy hamarosan jobb lesz, most van fél év ezt meg kell húzni, utána pihenhetsz kicsit.
2018. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!