Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nálam valóban szinesztézia...

Ez nálam valóban szinesztézia lehet? (X-Y)

Figyelt kérdés

Már kb kiskorom óta megvan nekem ez a tulajdonságom,hogy a képekhez emlékeket tudok tudni és nemrég (1.éve) derült ki rólam,hogy asperger szindrómás is vagyok.De erről a tulajdonságomról még senkinek se beszéltem,mert cikinek éreztem..Valamiféle fogyatékosságnak és ezért hallgattam róla mivel nem akartam,hogy az emberek így kezeljenek.Magyarországon az emberek nem valami megértőek.Akkor szokott nálam előjönni mikor például játszok vagy eléggé elgondolkodok valamin és olyan érzés mintha teljesen benne lennék az emlékben.Ha valaki kérdezné nem drogozom és semmilyen egyéb halucinogén szerrel nem élek:) Nagyon jó az emlékező képességem is és a fogalmazásom is átlag feletti..

Azonban lassan már félni kezdek zenét hallgatni,filmet nézni mivel ezek a dolgok mindig akkor jönnek elő és nem szeretnék megkatanni,mivel az elég gyakori volt az aspergeresek között:)

Esetleg valami tipp ahhoz kapcsolódóan hogyan tudnám ezt az adottságot jól használni?



2018. jan. 22. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira értek hozzá, de nekem ez inkább szenzoros érzékenységnek tűnik (amikor az érzékeid túltelítődnek). Az gyakori az Asperger-szindrómásoknál.

Én is szinesztéta vagyok, a színekhez ízeket társítok, meg a zenei hangokhoz színeket.

2018. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetes dolog, zenéhez emlékeket és filmhez is ilyeneket kapcsolni.

Egyszer mosogatás közben ment egy adott film, elkezdtem dúdolni a főcímdalt.

Legközelebb mikor mosogattam nem ment, de hallottam, mintha menne, és ugyan az a rész, mint múltkor. Ez természetes szerintem.

Összekapcsolta a két ingert az agyam.

2018. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!