Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idióta rossz álmokkal mit...

Idióta rossz álmokkal mit lehet tenni? Már nagyon idegesítő és fárasztó.

Figyelt kérdés

Tudom, nem a világ legnagyobb problémája, de már kezd kiakasztani, hogy nincs egy rendes, nyugodt éjszakám.

Kényszerbetegség és depresszió miatt Olwexyát szedek már kb 2 éve, soha semmi bajom nem volt tőle, szóval szerintem nem lehet ez a gyógyszer miatt, ez a probléma csak egy hónapja kezdődött. Kivátel nélkül minden egyes éjszaka nagyon élénken álmodom, egy éjszaka alatt többet is, és mindig emlékszem is rájuk, és annyira valóságosak, hogy szinte el se hiszem, hogy nem történtek meg. Ráadásul mindig oltári nagy baromságok. Tegnapi álmomban pl valami rendőrségi ügybe keveredtem, de álmodtam már azt is, hogy felnőttként újra iskolába járok, és nem vittem tesicuccot, vagy azon paráztam, hogy át kell majd öltözni tesin és szőrös a lábam. Vagy azt, hogy csak nagyon nehezen tudok mozogni. Vagy hogy meztelenül lebegek át az utcákon. Csak álmok, de lassan már kivagyok tőlük. Mikor felkelek belőlük, egyáltalán nem vagyok kipihent, úgy érzem magam, mint akit összevertek.

Mit lehet ezzel tenni? Volt már valakinek hasonló gondja? Mi segített?



2018. jan. 22. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Le kell győzni az álmaid. Nem félni tőlük.

Ha a legrosszabb sem rémiszt meg, megfeledkezel róluk.


Én rengeteg horrort néztem és rémálmaim voltak. De a végén egy sötét kriptában egy zombi akart megijeszteni, de én elkezdtem vele inkább beszélgetni...:D

Amikor legyőzöd az álmaid elég vicces és jó.:)

2018. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amiket én álmodom, az már önmagában vicc :-P nem tudom, hova lehetne őket még viccesebbre fejleszteni.
2018. jan. 22. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor nevess rajtuk és ne problémázz.:D
2018. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az is egy megoldás :-)

Eleinte ezt csináltam, csak a sokadik ilyen alkalomnál, amikor már folyamatosan ez van, kicsit elpattan a cérna.

2018. jan. 22. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:

De annak oka van ha elpattan a cérna.

Ha nem vennéd komolyan az álmaid, nem agyalnál rajtuk.

2018. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Álmaink ugyanabból az elménkből születnek,mint ébrenléti gondolataink,csak rendszerint más nyelvezetet használ.


Az álmaink nyelvezete,a kollektív tudattalan szimbólumrendszerével dolgozza fel a nappali élményeket,befolyásokat.


Az álmaid címe az lehetne,hogy"Úgy érzem".


Úgy érzem,hogy rendetlen dolgaim,gondolataim vannak(rendőrségi ügy).

Úgy érzem ma is gyermekként viselkedem(iskola).

Úgy érzem nem vagyok felkészülve dolgaimra(tesicucc).

Úgy érzem néha férfiasan viselkedem(szőrös láb).

Úgy érzem korlátoznak szabadságomban(nehézkes mozgás).

Úgy érzem szégyellnem kell magamat(meztelenül az utcákon).

Úgy érzem nem vagyok szabad(lebegek,mint a madár).


Önmagunk elől nem kell elfutnunk,hanem meg kell ismerkednünk önmagunk gondolatait,érzéseit.


Javíthat álmaink hangulatán az,ha az ébrenléti hangulatunkat -tudatosan-javítjuk pozitív gondolkozással,dolgaink rendbentartásával.

2018. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!