Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásparalizisek, rossz álmok...

Alvásparalizisek, rossz álmok okozhatnak pánikrohamot? Egyáltalán pánikroham ez vagy szívbaj?

Figyelt kérdés

A roham pàr màsodperccel az àlom utàn van.

Rossz àlomból felriadok és úgy érzem,valami nem stimmel fizikailag bennem,szóval nem érzem valami jól magam,de hogy pontosan mit érzek azt nem tudnàm megmondani.Fàjdalmat nem.Próbàlom nyugtatni magam,ennek ellenére 4-5 màsodperc múlva érzem hogy gyorsul a szívverésem.Ha felülök még rosszabb,akkor még jobban begyorsul.A vérnyomàsom is magas.160-180.Alig birok kimenni a mosdóba annyira le vagyok gyengülve és mindenem remeg főleg a làbam és mintha be lennének feszülve az izmaim olyan merev mindenem.Aztàn ràz a hideg nagyon és teljesen ki vannak hűlve a végtagjaim.Nehezem múlik el.Pàr éve màr történtek ilyenek velem.Aztàn hosszú időre elmúlt.Most megint van elég sokszor.Mi lehet ez?


2018. jan. 27. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott lenni, akkor jelentkezik nálam gyakrabban az alvásparalízis mikor túl fáradtan fekszek le, több hetes folyamatos stressz mellett. Ilyenkor előfordul hogy fél órán belül 5 ilyet átélek. Minden pózba fordulva tesztelem hogy nem jön újra. Mivel maga a jelenség elég ijesztő nem csoda ha pánikrohamot vált ki nálad utána, èn közben fuldokolni szoktam úgy hogy teljesen le vagyok bénulva és semmilyen jelzést nem tudok adni hogy segítséget kérjek. Jobban szeretek kimászni utána az ágyból és addig nem fekszek vissza amíg ki nem kerülök a hatása alól. Viszont ha figyelek rá hogy egyébként kipihent legyek és nem eszek közvetlenül alvás előtt akkor elmúlik hónapokra.
2018. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én az ilyen àlmok közben nagyon erőlködök hogy hangot tudjak kiadni.És nagyon erős érzelmek vannak bennem borzasztó düh és/vagy félelem.Biztos hogy ilyenkor én is fuldoklok vagy horkolok nyöszörgök.Szóval erős a gyanúm hogy ilyenkor hosszabb időre nem tudok lélegezni rendesen.Én attól félek,ha ez sűrűn előfordul,nagyon megterheli a szìvet és keringést.Vagy nincs okom aggódni emiatt?

Màr jó ideje nem alszom normàlisan àltalàban 1,5 órànként felébredek.Vagy alszom 3-4 óràt és annyi többet nem tudok.

Azt gondolom a munka miatt van.Elég nehéz fizikailag,stresszel,hajszolt vagyok.Előtte évekig nem volt semmi bajom.Régebben mikor egy màsik munkahelyen dolgoztam,akkor nappal voltak pànikrohamaim,de olyan szinten hogy fel kellett mondanom.De aztàn renbe jöttem.Erre most tessék,màr lassan lefeküdni sem merek,pedig valamikor imàdtam àlmodni :(

2018. jan. 27. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!