Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A neurózis és a pánikbetegség...

A neurózis és a pánikbetegség ugyanaz?

Figyelt kérdés

Elvileg pánikbeteg vagyok, de olvastam a szívneurózisról és tökéletesen rám illik az is.Bár úgy tűnik nekem, hogy az nagyon hasonló, vagy megegyező azzal, amit a pánikbetegség tüneteiként írnak le, csak talán régies elnevezéssel, de a neurózis címszó alatt még jobban össze vannak foglalva a tünetek.Vagy lehet együtt mindkettő, hogy neurózis és pánik is együtt?

Ez az állapot évek múltán feltétlenül idegösszeomláshoz vagy kórházhoz vezet?


2018. jan. 29. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség egy konkrét pszichés megbetegedés, a neurózis viszont egy adott betegségcsoport régies elnevezése. Ha nagyon messze akarnék menni, akkor a pánikbetegséget a neurózisok (azaz szorongásos kórképek) közé soroljuk. Évek múltán kezeletlenül depresszió, és öngyilkosság a vége, esetleg felmerülnek további pszichés betegségek, amik az évek során egymásra épülnek. Olyan pszichés betegség, hogy idegösszeomlás pedig nem létezik, ez csak egy tévképzet.
2018. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a neurózis a régi (bár sztem sokkal jobb) elknevezése mindannak, ami ma igazából hol ide hol oda tartozik, de való igaz, döntően szorongásos kórképek. a pánik is naná.


na most idegösszeomlás meg hogyne létezne, csak én nem ezt a folyamatot írnám így le, egíáltlaán nem egynees következmény.

de olyat ne akarj, nagyon durva, hidd el, láttam nem egyet "élesben", addig a pontig lehetőleg ne juss el.

2018. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvosi értelemben nem létezik olyan kórkép hogy idegösszeomlás. Az ideggyengeséget neuraszténiának nevezzük, talán ez az egyetlen létező betegség, ami hasonlít rá.
2018. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

sztem meg ideggyengeség nem létezik, bár tényleg sokszor hallottam, sose tudtam, pontosan ki mire érti ...


Idegösszeomlást pedig láttam, így tudom, milyen. ha arra azt mondod h nincs, akkor gratula, hidd el, nem szép látvány, nem egynél voltam rohamkocsival, és bizony nem nagyon van más megoldás mint kiütni az illetőt. de nem értem a dolgot, ha pszichiáter vagy, akkor nem írnál ilyet. bár a fene tudja ... Ha pedig laikus, akkor honnan vagy ilyen biztos benne h nincs?

2018. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A pszichiátriai betegségek nagyon sokszínüek lehetnek, és sokféle tünetet tudnak produkálni. Nem egy olyan eset van, ahova mentőt is kell hívni, így például saját szemmel láthattál már ilyen esetet. Kérdés viszont, hogy a meglátásodban mit jelent az idegösszeomlás? A betegségek között nagy az átfedés, sokban hasonlítanak egymásra, és sok esély van a félrediagnosztizálásra is. A neuraszténia létező kórkép, külön érdekesség hogy József Attila is ebben szenvedett. Ha érdekel a dolog, akkor neten megtalálod a teljes kórtörténetét, ami nyomon követi a betegsége romlását, és az állapotát abban az időszakban amíg idegszanatóriumban kezelték. Fene se tudja hogy hogy találtam rá, még évekkel ezelőtt történt.

Az idegösszeomlást nem lehet kész diagnózisnak venni. Van sok olyan betegség, ami hasonlít rá ugyan. Gondolok itt a Burnout szindrómára. Illetve extrémebb esetben a pánikroham is lehet olyan, hogy muszáj kihívni a rohammentőt a beteg és a környezete érdekében.

2018. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na jó, nagyon összett és hosszú dolgok.

kb egy laikus nézhetné epilepsziás rohamnak is, csak nincsenek a tipikus convulsiv mozgások, én egylébként ahányat láttam, mind kísértetiesen egyforma volt, amolyan hisztrionisztikus roham. de ha nem teszünk semmit, ott verte volna magát "öntudatlanul" a konyhakőbe még két napig is.

igazából ez egy olyan állapot, amikor egy durva krízishelyzet bilije kiborul. általában ez volt jellemző.

2018. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a neuraszténia azért megint más dolog. igen, ismerem, de nem erről van szó sztem. a kérdező valamiért ide kavarta, de nem értem, miért
2018. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!Érdekes amit írtok,bàr most kicsit jobban összezavarodtam.Inkàbb leírom én miket tapasztalok,hàtha lesz valakinek tippje mi ez ?

2008-ban kezdődött,egy nagyon stresszes időszakban:rohamokban jött ràm a szapora szívverés,remegés,szédüléshez hasonló érzés,mellkas alatti szorítàs .Közben persze nagyon megijedtem.A rosszullétek gyakoriak voltak és egy idö utàn nem mertem egyedül kimozdulni miatta.Hosszú idő elteltével sikerült természetes módon,akaraterővel leküzdeni az agorafóbiàt és a tünetek is sokat javultak.Volt hosszabb időszak amikor szinte semmi probléma nem volt.Tavaj azonban újra kezdődött hasonló formàban,bàr most ritkàbban vagyok rosszul és ki merek attól még mozdulni.Megfigyeltem,hogy kifejezetten menstruàció alatt vagyok szinte csak rosszul.Vagy ha nagyon kifàradok testileg vagy lelkileg visel meg jobban valami.Azokat a tüneteket érzem ilyenkor,amiket màr felsoroltam:hirtelen szapora szívverés,gyomortàji szorítàs,remegés,hidegràzàs,elsàpadàs,kipirulàs egymàst vàltva,rendkívüli gyengeség hogy alig birok menni.Ilyenkor felmegy a vęrnyomàsom 160-180/100köré és nehéz levinni.Kb 1 óra alatt csillapodik a roham frontin es tensiomin hatàsàra,de àltalàban visszatér.Többnyire éjszaka tàmad vagy hajnalban.Szorongàssal,halàlfélelemmel jàr és néha depressziós érzésekkel (sírhatnék,kétségbeesés).Ami amúgy normàl esetben egyàltalàn nem jellemző ràm.Ha nincs roham,akkor a vęrnyomàsom jó 120-140/80 .És a hangulatommal sincs különösebb baj leszàmítva azt,hogy màr szinte minden gondolatom a rosszullétek miatti félelem körül forog.

Próbàltam röviden összefoglalni bàr igy is hosszú lett.De ezek alapjàn mi bajom lehet? Sajnos hosszabb pihenésre nincs lehetőségem.Ezért érdekelne,hogy ez az àllapot így vajon meddig súlyosbodhat?Mennyire veszélyes?

2018. jan. 30. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megállapítani, hogy mennyire veszélyes, vagy hogy mennyire rosszabbodhat. Az viszont nagyon nem jó, hogy nem tudod magad rendesen kipihenni, vagy időt fordítani a lelki feltöltődésre. Ha szeretnél kezdeni ezzel valamit, akkor menj el a háziorvosodhoz, elmondod neki a tüneteket, és beutalót fog adni az adott szakrendelésre.

Az a baj, hogy interneten keresztül akármennyire is szeretnénk segíteni, nem igazán tudunk:/ Legalábbis ennél jobban nem.

2018. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!