Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok motiválatlan?

Miért vagyok motiválatlan?

Figyelt kérdés

Nincs semmi egyéb bajom, nem vagyok szomorú, sem ideges, csak ez az általános nyomottság. Netezésen kívül nincs kedvem semmit sem csinálni - még ha meg is jönne a kedvem valamihez, rögtön elmúlik. Nagyon bánt ez, annyi értelmes dolgot csinálhatnék!

Antidepresszánst szedek - ha nem szedném, akkor is ugyanúgy motiválatlan lennék, csak emellé még szoronganék is erősen. Gyógyszert 3 éve szedek, és kb 2 hónappal ezelőttig teljesen jól voltam vele. Nem értem, most mi a baj...



2018. jan. 29. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszer teljesen leépített.
2018. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehogy épített le... mondom, az az egyetlen baj, hogy semmihez sem érzek kedvet! Más probléma nincs.
2018. jan. 29. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó így ahogy van.

Mire kell motiváció? Ha nincs ok rá, nem jön. De ez nem gond.

2018. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hány éves vagy? Mert ezek az érzések teljesen normálisak kamaszkorban, vagy egy normatív krízis időszakában (például életközépi krízis), de szokatlan egy életerős felnőtt ember esetében.

Ha antidepresszánst szedsz, akkor feltételezem pszichiáter írta fel. Esetleg vele beszélhetnél erről.


Érdemes lenne elgondolkodni, hogy mi történt 2 hónappal ezelőtt?


Viszont az az igazság, hogy az antidepresszáns csak egy tüneti kezelés. A szorongás, depresszió, motiválatlanság arra utal, hogy valamit nem tudtál feldolgozni. A legtöbb, amit magadért tehetsz, hogy felkeresel egy pszichológust.

2018. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!