Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia? Ha olyanokat...

Ez paranoia? Ha olyanokat gondolok, hogy más emberek nem szeretnek és rossz véleménnyel vannak rólam.

Figyelt kérdés

Hogy elegük van belőlem. Hogy csak tettetik, hogy kedvelnek, vagy csak udvariasak akarnak lenni, de valójában a hátuk közepére sem kívánnak. Hogy lesajnálnak, lenéznek.

Járok egy társaságba, és nagyon szeretem őket, de elkezdtem ilyeneket gondolni róluk is. Tudom, hogy semmi okom nincs rá, hiszen nagyon kedvesek velem. Tudják, hogy kényszerbeteg vagyok, és soha semmi negatívat nem kaptam tőlük emiatt.

Korábban már voltak paranoid gondolataim, antipszichotikumot is szedtem rá, amelyet azonban fél éve elhagyhattam. Semmi ilyesmi nem volt azóta, erre most jön ez az engem-nem-szeretnek dolog... ugye ez még nem paranoia? Nagyon nem szeretném, ha kiújulna...

Kényszerbetegként megtanultam már, hogy úgymond "szelektáljak" a gondolataim közt, szóval nem hagyom, hogy ez elhatalmasodjon rajtam, de azért jobb lenne, ha egyáltalán nem lennének ilyen gondolataim.



2018. febr. 6. 21:10
 1/3 anonim válasza:

Bizonytalan, önbizalomhiányos vagy, semmiképp nem normális és nagyon rossz így élni a mindennapokat ha ilyesmit gondol az ember. (nekem olyan volt h állandó szégyenérzetem volt bármit mondok vagy teszek biztos idiótának és szerencsétlennek, butának néznek csak szánalomból nem mondják meg)

Nekem úgy múlt el h egyszerűen észérvekkel bebizonyítottam h baromság azt nézegetni h ki mit gondol, lehet h jót gondol lehet h rosszat, naés akkor mivan? Miért kéne h ez nekem rossz legyen és befolyásolja a hangulatomat? És azóta már bele merek menni olyan helyzetekbe amiről azt gondolom h ez alapján negatív dolgokat gondolhatnak, és ha kipróbálom rájövok h nincs mitől tartani egyáltalán

2018. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem pontosan arra gondolok, amit írtál. Nem vagyok bizonytalan, nem félek az emberektől, alapjáraton jól elvagyok velük, és igazából nem is érdekel, hogy a szomszéd Mari néni húgának a sógora mit gondol rólam, de egyszer csak felbukkannak ezek a gondolatok a semmiből. Azt meg tudom csinálni, hogy ne legyenek hatással rám, csak az tölt el némi aggodalommal, hogy ez paranoia lehet-e, mert akkor vissza kellhet térnem az antipszichotikumra.
2018. febr. 6. 22:08
 3/3 anonim válasza:
Nem vagyok szakember, de ha felül tudsz kerekedni a gondolatokon és "hatalmad" van felettük vagyis nem azonosulsz velük akkor egyelőre nem hiszem h gond van, akkor van gond mikor a gondolataid elkezdenek irányítani és totál ki vagy nekik szolgáltatva ami a cselekedeteidben is megnyilvanul
2018. febr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!